Yatırım yapmaya başla!

Andy Warhol’un Kayıp Tablosu Ünlü Rock Yıldızının Evinde Ne Arıyor?

Ressam, yönetmen, heykeltıraş, oyuncu ve dahası olan Andy Warhol’un kayıp tablosu, ünlü rock yıldızının evinde bulundu. İşte tüm dünyanın konuştuğu haberin detayları:
Andy Warhol’un Kayıp Tablosu Ünlü Rock Yıldızının Evinde Ne Arıyor?

“10 parmağında 10 marifet” sözünün en ünlü örneklerinden biri olan Andy Warhol’u çok yönlü kişiliğiyle hepimiz tanıyoruz. Film yapımcısı, fotoğrafçı, heykeltıraş, ressam, aktör, yazar, yönetmen gibi birçok vasfı olan başarılı kişiliğin ismiyle, dünyaca ünlü stil ikonları arasında bile karşılaşıyoruz. “Herkes bir gün 15 dakikalığına şöhret olacaktır.” sözüyle de hafızalara kazınan Warhol, ölümünün üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala kendinden söz ettiriyor. Tıpkı bugün olduğu gibi:

Rock yıldızı Alice Cooper, evindeki eşyalar arasında yıllardır kayıp olan bir Andy Warhol tablosu buldu. Peki, milyon dolarlık tablo, neden Cooper’ın evindeydi?

Andy Warhol'un tablosu neden Alice Cooper'ın evinde

Habere göre rock yıldızı tabloyu, 1970’li yılların başlarında sahne showlarında kullanmak üzere satın almış. Sonrasında ise diğer sahne malzemeleri arasına koyduğu tablo, öylece aklından çıkıvermiş.

Yani Pop Art sanat akımının öncüsü olan Andy Warhol’un Ölüm ve Felaket serisindeki Küçük Elektrikli Sandalye isimli çalışması yıllarca Cooper’da kalmış.

Küçük Elektrikli Sandalye

Tabloyu evinin kilerindeki sahne malzemeleri arasında bir ruloya sarılmış şekilde bulan Cooper, tablonun olası değerini öğrendiğinde kulaklarına inanamamış.

Çünkü ikilinin arkadaşlık yaptığı dönemlerde Warhol, şimdiki Warhol değilmiş ve o resim Alice için bir kenarda unutacak kadar sıradan bir resimmiş.

Warhol ile Cooper iki eski arkadaşmış

Yeri gelmişken, Andy Warhol eserininin yeşil baskı versiyonunun, 2015 yılında Christie’s Müzayede Evi’ndeki açık arttırmada 11.6 milyon dolara alıcı bulduğunu hatırlatmak isterim. Yani dünyanın en pahalı garaj satışları arasındaki Andy Warhol çizimi fiyatının yaklaşık 6 katına ulaşmıştı.

Neticede; yıllar sonra ortaya çıkan resmin Warhol’a ait olmadığı yönünde söylentiler olsa da Alice Cooper’ın bu konuda en ufak bir şüphesi yok gibi görünüyor. Kaldı ki eski arkadaşının çalışmasını satmak yerine, çerçeveletip evine asacakmış.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kültür - Sanat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum