Yatırım yapmaya başla!

Android Uygulamaları Artık Kullanım Esnasında Güncellenecek

Google Android Dev Summit etkinliğinde uygulamaların çalıştıkları sırada güncellenebileceği açıklandı.
Android Uygulamaları Artık Kullanım Esnasında Güncellenecek

Dünyanın önde gelen mobil işletim sistemi Android, Google tarafından yeni özellikler ile donatılmaya devam ediyor. Son olarak 6-8 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Android Dev Summit etkinliğinde mobil işletim sistemine gelecek olan yeni araç ve özellikler duyuruldu. Bu özelliklerden bazıları ise oldukça dikkat çekiyor.

Katlanabilir telefonlara özel Android sürümü geliştirileceğini açıklayan Google, uygulama geliştiricileri de ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Android Geliştirici Blog’da yer alan bilgilere göre In-app özelliği ile bazı uygulamalar kullanım sırasında güncellenebilecek. Yeni özellik çeşitli seçenekler ile kullanıma sunuluyor.

Çalışan Uygulamalar 2 Şekilde Güncellenecek

Çalışan Uygulamalar 2 Şekilde Güncellenecek

Google geçtiğimiz gün düzenlediği etkinlikte, Android uygulamalarının kullanım sırasında da güncellenebileceğini duyurdu. In-app adı ile duyurulan özellik iki farklı şekilde kullanılabilecek. Özellik acil ve esnek olmak üzere iki farklı işlev altında sınıflandırılmış. Açıklanan kategorilerden de anlaşılacağı üzere acil seçeneğinde, uygulamanın kullanıldığı sırada kullanıcıya bildirim gönderiliyor.

Kullanıcı ise bildirimi kabul edecek güncelleme işlemini anında başlatabiliyor. Esnek güncellemede ise uygulamayı kullanmaya devam ederken yeni yazılım cihazınıza iniyor. Uygulama kapandığı sırada güncelleme tamamlanıyor ve yeni sürüm yüklenmiş şekilde tekrar çalışmaya başlıyor.

In-app Henüz Geliştirme Aşamasında

In-app Henüz Geliştirme Aşamasında

Google’ın duyurusunu yapmış olduğu yeni özelliklerin henüz geliştirme aşamasında olduğu belirtildi. Söz konusu güncellemeler sayesinde kullanıcılar akıllı telefonlarında bulunan uygulamalar güncelleme esnasında da ulaşabilecek.

In-app özelliği an itibari ile Google’ın erken erişim partnerleri tarafından kullanılabilir durumda. Geliştirici hesabı olan kişiler ise henüz bu özelliği test edemiyor. Ancak Google’ın kısa zaman içerisinde uygulama geliştiriciler için In-app özelliğini kullanıma sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum