Yatırım yapmaya başla!

Android Uygulamaları Artık Kullanıcı Girişi Olmadan Güncelleme Alabilecek

Google’ın kullanıma sunduğu yeni özellik ile Android’te bulunan sistem uygulamaları otomatik olarak güncellenecek.
Android Uygulamaları Artık Kullanıcı Girişi Olmadan Güncelleme Alabilecek

Yazılım devi Google’ın mobil işletim sistemi Android, her geçen gün sürekli geliştiriliyor. Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi, Apple’ın dışındaki tüm cihazlarda aktif olarak kullanılmakta. Her üretici ise Google’ın geliştirdiği sistemi kendi cihazlarına özel olarak özelleştiriyor.

Bu denli büyük bir işletim sistemi haliyle uygulama geliştiriciler için inanılmaz bir pazar haline gelmiş durumda. Google ise bu pazarı daha işlevsel hale getirmek için önemli geliştirmeler gerçekleştirmekte. Yazılım devinin aldığı son karar karar ile sistem uygulamaları için otomatik olarak güncelleme özelliği geliştirildi.

Sistem Uygulamaları Otomatik Güncelleme Alacak

Sistem Uygulamaları Otomatik Güncelleme Alacak

Android işletim sistemi yüklü akıllı telefon kullanıcılarının bildiği üzere cihazın içerisinde yüklü olarak gelen sistem uygulamaları yüklüdür. Bu sistem uygulamaları cihazın güvenliğini sağlamak adına büyük önem teşkil eder. Haliyle güncellenmedikleri takdirde zaman içerisinde gelişen zararlı yazılımlara karşı korumasız hale gelebilirler.

Bu uygulamaların güncellemesi için Android cihazlarına kullanıcı girişi yapılması gerekiyor. Google söz konusu sistem uygulamaları sürekli güncel tutmak için yeni bir sistem geliştirdi. Buna göre Android sistem uygulamalarının sürekli güncellenmesi için kullanıcı girişi şartı kaldırıldı. Uygulamaların otomatik olarak güncellemesi için testler yapan Google söz konusu yeni özelliği ile ilgili bilgilendirmeyi Android geliştiricilerine e-posta ile yaptı.

iOS’a nazaran Android platformunda çok daha fazla zararlı yazılıma rastlamak mümkün. Google’ın geliştirmiş olduğu son özellik bu anlamda cihazların güvenliği için son derece yararlı olacaktır. Geliştirilen özellik Android 5.0 ve üzerine sahip işletim sistemlerine uyumlu cihazlar için test ediliyor. Kısa zaman içerisinde resmi olarak kullanıma sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum