Yatırım yapmaya başla!

Android Uygulamalarını Değerlendirmek için Play Store’a Girmek Gerekmeyecek

Android geliştiricilerin son kodlarında uygulamaların değerlendirilme sistemine dair yeni bir sistemin yolda olduğu görülüyor.
Android Uygulamalarını Değerlendirmek için Play Store’a Girmek Gerekmeyecek

Google’ın mobil platformu Play Store’da binlerce uygulama mevcut. Bu uygulamaların her biri kategorisine göre sınıflandırılıyor. Bazı uygulamalar kullanıcı tarafından büyük beğeni ile karşılanıyor ve yüksek indirme sayılarına ulaşıyor. Kimi uygulamalar ise beklentileri karşılamıyor ve Play Store’da çok düşük bir performans gösteriyor.

Kullanıcıların uygulamalar hakkında fikir sahibi olmak için Play Store’da bazı kriterler mevcut. Bir uygulamanın ne derece sevildiğini gösteren başlıca kriterin indirme sayısı olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek indirme sayısına sahip bir uygulamanın kullanıcılardan büyük ilgi gördüğünü ve beğenildiği biliniyor.

Bununla birlikte Play Store’da uygulamaların altında değerlendirme bölümü mevcut. Kullanıcılar burada uygulama ile ilgili fikirlerini belirtebilir ve not verebiliyor. Geliştiriciler bu sistem için yeni bir seçenek sunmaya hazırlanıyor.

Android Uygulamaları için Yeni Sistem

Android Uygulamaları için Yeni Sistem

Google’ın Android geliştiriciler topluluğu XDA Developers’da kullanıcıların değerlendirme şeklini ilgilendiren yeni özelliklerin olduğu görülüyor. Bilindiği üzere mevcut sistemde kullanıcıların uygulamaları değerlendirmesi için Play Store’a giriş yapması gerekiyor. Burada uygulamayı bulup altına yorum ya da değerlendirme yapılıyor.

ncak kullanıcılar olumlu yorum yapmak için bu ekrana girip değerlendirme yapmaya üşeniyor. Aksine olumsuz yorum yapmak için kullanıcılar hiç üşenmiyor. Bu da uygulamaların altında olumsuz yorumların daha fazla görülmesine neden oluyor. Android geliştiriciler grubu buna çözüm arayışına girmişler.

Beta kodlarında ortaya çıkan özelliklere göre kullanıcılar uygulamanın içerisinden değerlendirme yapma şansına sahip olacak. Uygulamanın kullanım aşamasında değerlendirilmesi, kullanıcı tarafında memnuniyet yaratacaktır.

Olumlu Puan Sayısı Artacaktır

Olumlu Puan Sayısı Artacaktır

Bilindiği üzere Play Store’da uygulamaların altında çoğunlukla olumsuz yorumlara rastlanıyor. Verilen puanların da büyük bölümünün düşük verilmiş olması, pek çok geliştiricinin elde edeceği geliri olumsuz yönde etkiliyor. Ancak uygulama içerisinde yapılacak değerlendirmede olumlu puan sayısının artması bekleniyor.

Yeni değerlendirme sisteminin henüz geliştirme aşamasında olduğunu belirtelim. Test süreçleri sonrasında Android uygulamaları için yeni bir dönemin başlayacağı görülüyor. Bununla beraber uygulamaların kullanım aşamasında değerlendirilmesi geliştiricilerin de yararına olacaktır. Herhangi bir sorun anında geri dönüşlere anında cevap verilebilir ve uygulama iyileştirmesi anlık olarak yapılabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum