Yatırım yapmaya başla!

Android Q Günün Saatine Göre Telefonun Görünümünü Ayarlayacak

Google’ın beta testlerini sürdürdüğü Android Q’ya gelen yeni özellik ile karanlık mod günün saatlerine göre otomatik ayarlanacak.
Android Q Günün Saatine Göre Telefonun Görünümünü Ayarlayacak

Google’da son işletim sistemi Android Q için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Yazılım devi geçtiğimiz aylarda Android Q için karanlık mod geliştirdiğini duyurmuştu. Özellik geçtiğimiz günlerde beta sürüm için kullanıma sunuldu. Bununla beraber karanlık modun yeni bir özelliğe daha sahip olduğu ortaya çıktı.

Beta sürüm için yayınlanan yeni özelliğe göre Android Q’nun karanlık modu günün saatlerine göre otomatik olarak şekillenecek. Gece ve gündüz süreleri arasında telefonun kendiliğinden değişeceği belirtilirken, karanlık mod gün batımına duyarlı olarak geliştirildi. Beta için sunulan özellik, Android Q’nun yayınlanması ile beraber yeni amiral gemilerinde yerini almış olacak.

Karanlık Mod Güne Duyarlı Olacak

Karanlık Mod Güne Duyarlı Olacak

Android’in yeni sürümüne karanlık mod özelliğinin gelecek olması kullanıcılar tarafından memnuniyet ile karşılanmıştı. Beta sürümde bu deneyimi yaşayan kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alan Google, bu özelliği bir üst seviyeye taşıyor. Günün sabah ve akşam saatlerine göre şekillenecek olan karanlık mod sayesinde, kullanıcıların yapacağı ayarlama otomatik olarak yapılacak.

Karanlık modun sağlayacağı en büyük yarar hiç kuşkusuz güç tüketiminin daha verimli hale getirilmesi olacaktır. Ancak gün batımına duyarlı karanlık modun çalışması için telefonun pil tasarrufu modunun kapalı olması gerekiyor. Beta sürüm için yayınlanan özelliğin önümüzdeki günlerde resmi sürüm için yayınlanması bekleniyor.

Güne duyarlı karanlık modun hangi saatlerde aktif ya da pasif hale geleceği kullanıcı tarafından belirlenemiyor. Telefon bu özelliği günün akşam ve sabah saatlerine göre kendisi otomatik olarak belirleyecek. Uzun zamandır beta aşamasında olan karanlık modun, tüm işletim sistemine yayılması ile beraber epeydir beklenen bir özellik kullanıma sunulmuş olacaktır. Tabi Android Q’nun dünya genelinde yayılması biraz daha zaman alacaktır. Bugün hala yeni nesil amiral gemileri Android Pie ile kullanıcıya sunuluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum