Yatırım yapmaya başla!

Android Kullanıcıları Play Store Üzerinden Uygulamalarını Paylaşabilecek

Android uygulama mağazası Play Store’a eklenecek bir özellik ile kullanıcılar uygulamaları birbirleri ile paylaşabilecek.
Android Kullanıcıları Play Store Üzerinden Uygulamalarını Paylaşabilecek

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber mobil işletim sistemleri milyonlarca kişi tarafından kullanılır hale geldi. Android ve iOS işletim sistemleri kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına sürekli yeni özelliklere kavuşuyor. Google tarafından geliştirilen ve çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Android işletim sistemine her yıl yeni bir sürüm ekleniyor.

Bilindiği üzere Android kullanıcıları uygulama desteğini Play Store üzerinden alıyor. Google bu mecrayı da yenilemeyi aralıksız sürdürüyor. Sayısız uygulamaya ev sahipliği yapan Play Store aracılığı ile kullanıcılar son derece faydalı bir özelliğe kavuşacak. 9to5Google’da ortaya çıkarılan özellikle kullanıcıları Play Store aracılığı ile uygulamaları birbirleri ile paylaşma imkanına sahip olacak.

Play Store’a Uygulama Paylaşma Özelliği Geliyor

Play Store’a Uygulama Paylaşma Özelliği Geliyor

Bilindiği üzere Android kullanıcıları birbirleri ile kablosuz olarak veri transferi gerçekleştirebiliyor. Google bu deneyimi bir üst seviyeye taşıyacak bir adım atıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre kullanıcılar uygulamalarını birbirleri ile paylaşabilecek. Yani bir telefonda yüklü olan uygulamaya bir başka kullanıcı kablosuz olarak erişim sağlayıp kullanabilecek. Özellikle yüksek boyutlara sahip uygulamalar bu sayede başka bir cihaz üzerinden denenebilecek.

Kullanıcılar bu özelliğe Play Store’daki ‘Uygulamalarım’ menüsü üzerinden ulaşabilecek. Android kullanıcıları buradan paylaşmak istediği uygulamayı seçebilecek. Daha sonra uygulamaya erişim sağlamak isteyen diğer kullanıcı yine Play Store üzerinden ilgili telefona bağlantı sağlayacak. Google bu özelliğin sağlanması için kullanıcılardan NFC, Wi-Fi ya da Bluetooth özelliklerinin açık olmasını isteyecek.

Yazılım devi uygulama paylaşımına dair bir açıklama yapmış değil. Ancak gelen bilgiler şirketin söz konusu özellik üzerinde test sürecini başlattığını gösteriyor.Geliştirilen özelliğin ücretli uygulamalarda kullanılma ihtimalinin ise düşük olduğu belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum