Yatırım yapmaya başla!

Android Kullanıcıları Play Store’da Nakit Para ile Ödeme Yapabilecek

Google’ın dev uygulama mağazası Play Store’da, kullanıcılar nakit ödeme yapabilecekler.
Android Kullanıcıları Play Store’da Nakit Para ile Ödeme Yapabilecek

Google’ın Android kullanıcıları için sunduğu dev mağazası Play Store, binlerce uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Android telefonlar için geliştirilen uygulamaların boy gösterdiği mağaza, her geçen gün kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak adına yeni özellikler ile donatılıyor. Bilindiği üzere bazı uygulamalar kullanıcılardan ücret talep ediyor ve ekstra hizmetler sunuyor.

Play Store bünyesinde yapılan uygulama içi ödemeler için kullanıcılar kredi kartı bilgilerini tanımlıyor. Bir diğer ödeme yöntemi ise telefon faturasına yansıtarak yapılabilmekte. Google, bu yollar ile ödeme yapmak istemeyen kullanıcılar için yeni bir hizmeti kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Ödeme sistemini daha da geliştiren Google, nakit ödeme sistemi geliştirdiğini açıkladı.

Play Store’da Nakit Ödeme İmkanı

Play Store’da Nakit Ödeme İmkanı

Pek çok akıllı telefon kullanıcısı, internet üzerindeki mevcut ödeme yöntemlerini güvenilir bulmuyor. Kredi kartı bilgisini paylaşmak istemeyen kullanıcılar, herhangi bir hizmeti satın almak isteseler bile sırf bu sebepten vazgeçiyorlar. Bu durum haliyle uygulama geliştiricilerin ve mağazanın gelir kaybetmesine neden oluyor.

Google bu düşünceye sahip kullanıcılarını düşnerek yeni bir sistemi hizmete sunuyor. Play Store’da artık “Bekleyen İşlemler” seçeneği ile yeni bir dönem başlayacak. Play Store yöneticisi Aurash Mahbod’un yapmış olduğu duyuruya göre Play Store’da kullanıcılar artık nakit ödeme yapabilecekler.

Kullanıcılar bu sayede hem ücretli uygulamaları hem de uygulama içi ücretleri nakit olarak ödeyebilecek. Sistem ilk olarak Japonya ve Meksika’da kullanıma sunulacak. Eğer nakit ödeme seçeneğinden memnun kalınırsa, sistemin dünya geneline yaygınlaştırılması planlanıyor.

Ödemeler Mağazadan Yapılacak

Ödemeler Mağazadan Yapılacak

Nakit ödeme yapmak isteyen kullanıcılar, bulundukları lokasyondaki bir Google mağazasına gidecekler. Burada yapılan ödemeler ise kısa bir süre içerisinde Play Store hesabına tanımlanacak ve bakiye olarak yüklenmiş olacak. Bu süre ortalama olarak 10 dakika olarak belirlenmiş ancak duruma göre 48 saate kadar uzayabileceği belirtiliyor.

Bu sayede kullanıcılar kredi kartı ve benzeri kişisel bir bilgisini paylaşmak durumunda kalmıyor. Uygulama geliştiriciler için gelişen pazarlar oldukça cazip bir büyüme alanı. Google bu yöntem ile kullanıcılarına özgürlük imkanı sağlamış oluyor.

Bu sistemin dezavantajlı bir diğer yanı ise geri iade seçeneğinin olmaması. Google I/O 2019 etkinliğinde tanıtılan nakit ödeme sistemi, özellikle kredi kartı ve faturalı hat kullanımının düşük olduğu ülkeleri hedef alıyor. Hayata geçecek olan yeni sistem hem Google’ın hem de uygulama geliştiricilerin Play Store’dan sağladığı gelirde artışa neden olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum