Yatırım yapmaya başla!

Android Güncellemesi ile Kullanıcıları En Çok Memnun Eden Akıllı Telefon Şirketleri Açıklandı

Yapılan son araştırma kullanıcılara Android güncellemelerini en hızlı ulaştıran şirketleri ortaya koydu.
Android Güncellemesi ile Kullanıcıları En Çok Memnun Eden Akıllı Telefon Şirketleri Açıklandı

Akıllı telefonlar günümüzde hemen herkes tarafından kullanılan başlıca iletişim araçları haline geldi. Teknoloji şirketleri kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak adına telefon serilerine yeni modeller eklemeye devam ediyor. Gelişen teknoloji kullanıcılara yeni özelliklerin sunulmasına zemin hazırlıyor. Bu gelişim donanım tarafında olduğu kadar yazılım tarafında da gerçekleşiyor.

Bugün itibarıyla kullanıcılar için iOS ve Android işletim sistemleri seçenek olarak sunuluyor. Apple dışındaki tüm akıllı telefon üreticileri modellerinde Android sürümlerine yer veriyor. Google’ın geliştirdiği açık kaynak kodlu işletim sistemi üreticiler tarafından kullanıcılar için modifiye ediliyor.

Yeni özelliklerin sunulması ve kullanıcı güvenliğinin sağlanması için yazılım güncellemeleri büyük öneme sahip olmakta. Bugün itibarıyla Android 10 sürümü en güncel işletim sistemi olarak kullanıcılara sunulmakta. Önümüzdeki günlerde ise Android 11’in dağıtılması bekleniyor. Yapılan son araştırma Android güncellemelerini kullanıcılara en hızlı ulaştıran akıllı telefon üreticilerini ortaya koydu. Raporda Nokia’nın rakiplerine göre üstünlüğü dikkat çekiyor.

Güncelleme Hızı ile Öne Çıkan Akıllı Telefon Şirketleri

Güncelleme Hızı ile Öne Çıkan Akıllı Telefon Şirketleri

Milyonlarca Android kullanıcısının en yeni özelliklere kavuşması ve güvenliğinin sağlanması için güncellemeler büyük öneme sahip olmakta. Counterpoint Research tarafından hazırlanan son rapor güncelleme tarafında en başarılı akıllı telefon üreticilerini ortaya koydu. Buna göre Finlandiya merkezli çok uluslu teknoloji şirketi Nokia, Android sürümlerini en hızlı şekilde kullanıcılara ulaştıran firma oldu.

Nokia’yı bu sıralamada OnePlus takip ediyor. Şirket pazarda yer alan 20 akıllı telefon modeline Android 10 sürümünü ulaştırmayı başardı. OnePlus da yine piyasada bulunan tüm akıllı telefon modelleri için bu güncellemeyi dağıtmış durumda. Ancak şirketin Nokia kadar modeli olmadığı için listede ikinci sırada yer alıyor. Listenin üçüncü sırasında ise akıllı telefon pazarında en yüksek paya sahip olan Samsung geliyor.

Araştırmanın başındaki isimlerden Tarun Pathak, “Nokia telefonlarının sektör ortalamasından daha zorlu testlerden geçtiğini gördük. Bu nedenle, daha hızlı yazılım ve güvenlik güncellemeleriyle birlikte değerlendirildiğinde, güçlü yazılım kalitesinin, Nokia telefonların güncelleme döngülerinin uzadığını tespit ettik.” açıklamalarında bulundu.

Güney Koreli şirket tüm modellerinin yüzde 89’una Android 10 güncellemesini ulaştırmış durumda. Raporda listenin devamında Realme, Xiaomi, Huawei, OPPO gibi şirketler yer alıyor. Araştırma firması Samsung’un tüm modellerinin sadece yüzde 22’sine güvenlik güncelleştirmelerini ulaştırıyor.

Araştırma son 3 yıl içerisinde piyasaya sürülen akıllı telefon modellerini kapsıyor. Nokia akıllı telefon pazarında rakiplerinin çok arkasında ancak Android güncelleme hızıyla önemli bir başarı elde etmişe benziyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum