Yatırım yapmaya başla!

Android için Gelecek AirDrop Benzeri Sistemin Dosya Aktarım Hızı Büyülüyor

Google tarafından geliştirilen dosya aktarım özelliği videosu ortaya çıktı.
Android için Gelecek AirDrop Benzeri Sistemin Dosya Aktarım Hızı Büyülüyor

Akıllı telefonların yaygınlaştığı günümüzde kullanıcı deneyimini artıracak çok yeni uygulama ve araç ortaya çıkıyor. Apple ve Google’ın geliştirdiği iOS ve Android işletim sistemleri ile rekabete yön veren şirketler olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılar için yararlı özellikler arasında Apple tarafından geliştirilen AirDrop öne çıkıyor. Bu özellik sayesinde Apple cihazları arasında çok büyük boyutlara sahip dosyalar kısa sürede birbirine aktarılabiliyor. Google tarafında uzun zamandır bu amaca hizmet eden bir uygulamanın eksikliği hissediliyordu.

Android’in geliştiricisi bir süredir AirDrop alternatifi bir sistem üzerinde çalışıyor. XDA Developers grubunda yeni araca dair dikkat çeken bir video ortaya çıktı. Büyük dosyaların saniyeler içerisinde aktarılmasını sağlayan bu sistem artık Android kullanıcıları için de geliyor. Çinli akıllı telefon üreticileri Xiaomi, Oppo ve Vivo’nun da buna benzer bir dosya aktarım sistemi üzerinde çalıştığı biliniyor. Samsung’un da yine Hızlı Paylaşım adlı bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı.

Google’ın geliştirdiği sistemde yakında bulunan cihazlar tespit ediliyor ve çok kısa süreler içerisinde dosyaların aktarılması sağlanıyor. Ağırlıklı olarak video ve fotoğrafların aktarılması için kullanılacak olan sistemin üst düzey bir deneyim sunacağı belirtiliyor. Yeni özelliğin kablosuz aktarıma dayalı olması nedeniyle gizlilik ayarlarını üzerinde barındıracağı ifade ediliyor.

Bu sayede kullanıcılar kimlerin kendisine dosya gönderip göndermeyeceğine, yapacağı ayarlamalar ile karar verebilecek. Bazı cihazlarda ortaya çıkan bu özelliğin önümüzdeki günlerde tüm Android modellerinde kullanılabilir olması bekleniyor.

Google Play destekli cihazların tamamında çalışacak yeni aracın Chrome OS işletim sisteminde de çalışabileceği belirtiliyor. Keza Android 11 ile beraber cihazlar arası dosya iletimi oldukça kolaylaşacak. Yeni özellik ile beraber Apple’un uzun zamandır AirDrop ile üstün olduğu bu konuda denge sağlanmış olacak. Sistemin nasıl işlediğini videodan görebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum