Yatırım yapmaya başla!

Android 10’da WhatsApp ve Telegram’a Gelecek Mesajlar Üzerinden Hatırlatıcı Oluşturulabilir

Google’ın mobil işletim sistemi Android 10’a gelen son güncelleme ile mesajlaşma uygulamalarına gelen bildirimler üzerinden hatırlatıcı oluşturulabilir.
Android 10’da WhatsApp ve Telegram’a Gelecek Mesajlar Üzerinden Hatırlatıcı Oluşturulabilir

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber Android işletim sistemi milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Google mobil işletim sisteminin sunduğu deneyimi artırmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Şirket bir yandan da önümüzdeki aylarda tanıtacağı Android 11 üzerindeki çalışmasını sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Android 11’in şirket çalışanları arasında yine bir tatlı ismiyle anıldığı gündeme gelmişti. Mevcut sürüm Android 10 ise halen kullanım sıklığı açısından yeterli sayıya ulaşabilmiş değil.

Google bu sürüm için kullanıcı dostu özellikler geliştirmeye devam ediyor. Son olarak Pixel telefonlarla sınırlı olmak üzere Android 10’a beğeni toplayacak bir özellik sunuldu. Güncelleme ile yüklü olan bazı uygulamalar üzerinden hatırlatıcılar oluşturulacak. Özellikle WhatsApp ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamaları bu özelliğin kullanılmasında önemli rol oynayacak.

Android 10’a Yeni Hatırlatıcı Özelliği

Android 10’a Yeni Hatırlatıcı Özelliği

Günümüzde WhatsApp ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamaları milyonlarca kişi tarafından başlıca iletişim aracı olarak kullanılıyor. Android 10’a gelen özellik bu uygulamaların daha işlevsel kullanılmasını sağlıyor. Diğer yandan Google Mesajlar, Twitter ya da Gmail gibi servislerde bu özelliği kullanmak mümkün değil. İlerleyen günlerde bu özelliğin kullanım alanının genişleyip genişlemeyeceği ise şu an için bilinmiyor.

Özelliğin nasıl çalıştığına değinecek olursak, WhatsApp ya da Telegram üzerinden bir kullanıcı size bir şeyi yapmanızı söylediğinde, Android 10 bunu hatırlatıcı olarak sizin karşınıza çıkaracak. Bunun için bildirim panelinde ‘Hatırlatıcı Oluştur’ butonu üzerinden gerekli ayarlamaları yapmak yeterli olacak.

Oluşturulan hatırlatıcılar Google Takvim ve Asistan uygulamaları ile entegre şekilde çalışıyor. Özellik şu an için Android 10 yüklü Pixel serisi telefonlarda kullanılabiliyor. İlerleyen günlerde diğer akıllı telefon modelleri için bu özelliğin gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor. Google bu özelliğine dair net bir açıklama yapmadı. Sessiz sadece Android 10 yüklü Pixel telefonlarda kendisini gösterdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum