Yatırım yapmaya başla!

11 Yaşındaki Andrew Courey Bitcoin’in Kitabını Yazdı!

11 yaşındaki Andrew Courey, sadece yaşıtlarına değil aynı zamanda bitcoinin ne olduğunu öğrenmek isteyen herkese yönelik bir kitap yazdı. Ayrıntılar aşağıda;
11 Yaşındaki Andrew Courey Bitcoin’in Kitabını Yazdı!

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran bitcoin ve diğer kripto para birimleri, yükselişleriyle de düşüşleriyle de konuşulmaya devam ediyor. Öyle ki manşetlerde sanal para birimleriyle ilgili haber görmediğimiz bir gün bile geçmiyor.

Düşünsenize; bugün pek çok firma bitcoin ile ödeme alıyor, ev – araba satışları kripro para birimleriyle yapılıyor, maaşlar hesaba bitcoin olarak yatıyor vesaire… Fakat her geçen gün biraz daha hayatımızın içine giren bu para birimlerinin ne olduğu, hala pek çok kişi tarafından detaylıca bilinmiyor.

Kripto para birimlerinin ne olduğunu öğrenmek isteyenler de konuyla ilgili içeriklerden doğru düzgün bilgi alamıyor.

11 Yaşındaki Andrew Courey Kitabında Bitcoini Anlattıİşte bu noktada devreye 11 yaşındaki Andrew Courey’in girdiğini söyleyebiliriz. Çünkü o; bitcoin yeni dünyanın para birimi olabilir mi gibi soruların sıklıkla konuşulduğu çağımızda, konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler için bir kitap yazmaya karar vermiş ve kalemi eline almış.

Sadece yaşıtları için değil anne – babalar, hatta büyükanne – büyükbabalar için yazdığını söyleyen Courey, konuyu en baştan başlayarak açıklamış.

Yeni Başlayanlara Yönelik Bitcoin Kitabı Yazarı Andrew CoureyDiğer bir ifadeyle o; yeni başlayanların rahatlıkla anlayabileceği basit bir dil kullanarak bitcoinin ne olduğunu ve ayrıca blockchain teknolojisini ele almış. Ve bu kararında okuduğu, Aradığın Herşey – Jeff Bezos ve Amazon Çağı isimli kitap epey etkili olmuş.

Yani şirketinin başarısıyla bugün tüm zamanların en zengini olan Jeff Bezos’un Brad Stone imzalı hikayesini okumak onun ufkunu açmış.

Andrew Courey 14 Yaşına Gelmeden 20 Milyon Doların Sahibi Olmayı PlanlıyorGeçtiğimiz yıl yaz sonunda bitcoin ve diğer para birimleri üzerine çalışmaya başlayan Courey, ilgili içeriklerin fazlasıyla karışık olduğunu görmüş. Bu nedenle, ebeveynlerinin de yardımıyla konuyu olabildiğince açık ve basit bir dille anlatmaya çalışmış.

Early Bird Gets The Bitcoin: The Ultimate Guide To Everything About Bitcoin” isimli kitabı hakkında “umarın insanlar mantığını, kripto para birimleri geleceğimizin bir parçası olmadan anlayabilir” diyen çocuk yazar, diğerlerinin kendisinin karşılaştığı zorluklarla da karşılaşmamasını umut ediyor. Kitap, Amazon Kindle’da 2,99 dolara ve yeni çıkartılan kağıt baskıları ise 9,99 dolara satılıyor.

Elon Musk, Steve Jobs gibi isimlerin biyografilerini de okuyan Andrew, konuyu detaylıca öğrenmek için uzun süre araştırma yaptığını dile getiriyor.

11 Yaşındaki Andrew Courey, Elon Musk Steve Jobs'ın Biyografilerini Okuyorİlaveten; bitcoine önceden yatırım yaptığını ama bunun artık çok riskli olduğunu belirtiyor. Andrew Courey’in açıklamasına göre 11 yaşındaki çocuk artık sadece Google ve Amazon gibi şirketlere yatırım yapıyor. Kısacası Andrew Courey; yıl sonu tatilinde her gün 6 saat boyunca yazarak oluşturduğu 57 sayfalık öğretici kitabın, insanların çağı anlamaları için yardım edeceğini umuyor.

Her şeyin ötesinde; 14 yaşına gelmeden 20 milyon doların sahibi olmayı hedefleyen Andrew Courey, yazdığı kitabı planının ilk adımı olarak düşünüyor. Onu hedefe götürecek ikinci adımı ise ileride piyasaya sunmayı planladığı mobil uygulaması.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum