Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Andorra’dan Bitcoin ve Blockchain Alanında Önemli Adım

Andorra, Dijital Varlıklar Yasası ile Bitcoin ve blockchain teknolojisine yeşil ışık yaktı. Detaylar haberde;
Andorra’dan Bitcoin ve Blockchain Alanında Önemli Adım
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Fransa ve İspanya arasında yer alan küçük bir Avrupa ülkesi olan Andorra’dan kripto para ve blockchain teknolojisini benimseme konusunda önemli bir adım atıldı.

Andorra Genel Konseyi, dijital para birimleri ve blokzincir teknolojisi için düzenleyici bir çerçeve olan “Dijital Varlıklar Yasası”nı onayladı.

Dijital Varlıklar Yasası’nın Detayları Paylaşıldı

İlgili yasa iki bölüme ayrılmış durumda. İlki, kapalı bir sistemde değiş tokuş edilebilen dijital paranın veya “programlanabilir dijital egemen paranın” yaratılmasıyla ilgili. Bu, Andorra devletinin kendi tokenini yaratabilmesine zemin hazırlıyor.

Kanunun ikinci kısmı, dijital varlıklara finansal araçlar olarak atıfta bulunurken, blockchain ve dağıtılmış defter teknolojilerinin düzenlenebileceği bir ortam yaratmayı amaçlıyor.

21Million CEO’su Paul ADW konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yasanın yeni yetenekleri ve girişimcileri ekonomiye çekmenin bir yolu olarak görüldüğünü ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Paul blog yazısında; Andorra’nın bir Bitcoin standardını benimseyebileceğini, Bitcoin’i yenilenebilir enerjiyle çıkarabileceğini, Bitcoin’i bir yedek varlık olarak görebileceğini ve dünyanın her yerinden Bitcoin merkezli şirketleri ağırlayabileceğini vurguladı.

Ülkede yayımlanan ulusal gazete Diari d’Andorra, Dijital Varlıklar Yasası’nın kripto para birimlerini günlük bir gerçeklik haline getirme yolunda önemli bir adım olduğunu bildirdi.

Andorra Ekonomi ve İşletme Bakanı Jordi Gallardo, Mayıs ayında gerçekleştirdiği bir röportajda, blockchain teknolojisinin küçük ülke için en önemli yatırım alanlarından biri olduğunu belirtmişti.

Bu arada Andorra’da kripto para birimleri ve dijital para birimleri yasal ödeme aracı olarak görülmemekte ve Dijital Varlıklar Yasası, değişim araçlarıyla ilgili hiçbir teklifte bulunmamakta.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın