Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist Dogecoin Yükselişi için Bu Fiyat Seviyesine Dikkat Çekti

Ünlü kripto analisti, mevcut pazar ortamında Dogecoin fiyatında dikkat edilmesi gereken seviyeleri verdi. Detaylar haberde;
Analist Dogecoin Yükselişi için Bu Fiyat Seviyesine Dikkat Çekti
HABER GİRİŞ

Kripto piyasasında öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 26 bin dolar seviyesinin üzerinde dar aralıktaki fiyat hareketleri sürerken, önde gelen altcoinlerde de henüz dikkat çekici hareketler gözlemlenmiyor. Piyasa değeriyle en büyük 8. kripto para birimi konumundaki Dogecoin de (DOGE) durgun görünümünü devam ettiren altcoinler arasında yer alıyor.

Tanınmış kripto analisti Aayush Jindal, mevcut pazar ortamında DOGE fiyat hareketlerini analiz etti ve yatırımcıların dikkat etmesi gereken fiyat seviyelerini verdi.

Kripto varlığın, temel desteği 0,0595 dolarda tuttuğunu, 0,062 dolar ve 0,0635 doların üzerinde net bir hareket olması durumunda fiyatın yeni bir yükseliş başlatabileceğini ifade etti.

Dogecoin Fiyatı Desteğini Koruyor

Dogecoin fiyatı 0,0635 dolar seviyesini aşmakta zorlandıktan sonra yeni bir düşüşe başladı. Fiyat, 0,0612 dolar seviyesinin altına geriledi ve hatta 0,060 doların altına kadar düştü. 0,0593 dolar civarında bir düşük seviye oluşmasının ardından fiyatın şu anda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kayıpları düzeltmeye çalıştığı görülüyor.

0,0602 dolar seviyesinin üzerinde bir hareketin gerçekleşmesiyle fiyat, 0,0634 dolarlık en yüksek seviyeden 0,0593 dolarlık en düşük seviyeye doğru yaşanan aşağı yönlü hareketin yüzde 23,6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerine çıktı.

GCM Yatırım Banner

Jindal, DOGE’un şu anda 0,0615 dolar seviyesinin altında işlem gördüğüne ve yükseliş yönünde 0,0610 dolar seviyesinin yakınında dirençle karşılaştığına dikkat çekti.

0,0685 Dolar İhtimali Masada

İlk büyük direnç bölgesinin 0,0615 dolar seviyesine yakın olduğunu, bu bölge üzerindeki günlük bir kapanışın fiyatı 0,0635 dolar direncine doğru gönderebileceğini ifade etti.

Dogecoin Fiyatı Haftalıkta Kırmızı Görünümde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bir sonraki büyük direncin 0,0650 dolara yakın olduğunun ve daha fazla kazancın, fiyatı 0,0685 dolar seviyesine doğru taşıyabileceğinin altını çizdi.

DOGE için Düşüş Senaryosunda Neye Dikkat Edilmeli?

Altcoin fiyatının 0,0612 dolar seviyesinin üzerinde hız kazanamadığı takdirde her an başka bir düşüşe başlayabilme riskiyle karşı karşıya olduğu konusunda da uyaran isim, aşağı yönde ilk destek bölgelerini 0,060 dolar ve 0,0595 dolar olarak işaretledi.

Bu destek alanlarının altında aşağı yönlü bir kırılma olması durumunda fiyattaki düşüşün 0,055 dolar seviyesine kadar uzayabileceğini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.