Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist Bitcoin’i Önerdi: Ethereum’dan Güçlü Duracak

BTC/ETH paritesine göz atan analist, düşüş trendinde Bitcoin’in en büyük altcoinden daha güçlü durmasını bekliyor. Detaylar haberde...
Analist Bitcoin’i Önerdi: Ethereum’dan Güçlü Duracak
HABER GİRİŞ

Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinler son dönemde FTX iflası başta olmak üzere çeşitli endişeler ile kayıplarını artırıyor. Bu noktada altcoinler yüksek riskli varlıklar olması nedeniyle daha fazla düşüş yaşıyor. Bir analist ise düşüş trendinde Bitcoin’in Ethereum’a kıyasla daha dirençli kalmasını bekliyor.

Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, BTC/ETH oranının 50 günlük basit hareketli ortalamanın (MA) üzerindeki son hareketini değerlendirdi ve “Bitcoin’in önümüzdeki aylarda daha iyi performans göstermesini bekliyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Stockton’ın tahmini, ETH’nin yeni keşfedilen deflasyonist kripto para birimi cazibesinin ardından eterin bitcoin’den daha iyi performans göstermesini bekleyen bazı analistler ile çelişiyor.

BTC/ETH grafiği
Kaynak: TradingView

BTC/ETH hafta sonu 50 günlük MA’nın üzerine çıktı ve yazının yazıldığı sırada 14.50’de kaldı.
En sık izlenen teknik hatlardan biri olan 50 günlük MA, tarihsel olarak bir kırılma noktası olarak güvenilir olmuştur. Bu seviyenin önceki dört hamlesinden üçünün ortalamanın üzerinde olması keskin kazanımlar getirdi.

En son kırılma, bu ayın başlarında oluşturulan 12.70’lik yüksek dip yükselişini doğruluyor. Daha yüksek bir dip, satışın buharı bir önceki fiyat düşük seviyesinden daha yüksek bir seviyede tükendiğinde oluşur ve yaklaşan düşüşten yükselişe trend değişikliğinin ilk sinyali olarak kabul edilir.

GCM Yatırım Banner

Stockton, BTC/ETH oranının, bu ayın başlarında daha yüksek bir dip yaptıktan sonra 50 günlük MA’yı aştığının altını çizdi. Oran için bir sonraki direncin 200 günlük MA’da olduğunu belirten analist, bunun üzerinde bir kırılmada yeni bir yüksek seviyenin görüleceğini aktardı.

Bitcoin ve Ethereum yazım sırasında sırasıyla 15.700 dolar ve 1.080 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Her iki kripto para birimi geçen yılın Kasım ayındaki zirvelerinden çok aşağıda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın