Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist Bitcoin’de Geçmişe Dikkat Çekti: Sırada Patlama mı Var?

Kripto analisti Bitcoin’in geçmiş yıllardaki grafiği ile bugünü eşleştirdi ve yükseliş olabileceğini öne sürdü. Detaylar şu şekilde…
Analist Bitcoin’de Geçmişe Dikkat Çekti: Sırada Patlama mı Var?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası, bazı uzmanların büyük bir çıkışın yaklaştığı Bitcoin dahil olmak üzere, varlıkların çoğu son günlerde ilerleme kaydettiği için yeniden güç belirtileri gösteriyor. Dijital varlık geçen haftadan itibaren 20.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve burada tutunmaya çalışıyor.

Yatırımcılar bundan sonraki yönün nasıl olacağını merak ederken, analistlerden buna dair tahminler gelmeye devam ediyor. Kripto analisti Mustache, Bitcoin’in geçmiş yıllardaki hareketlerine atıfta bulundu ve bundan sonra olacakları tahmin etmeye çalıştı.

BTC 2019 ve 2022 teknik görünüm
Kaynak: Mustache/Twitter

Analist, Bitcoin’in 2019 ile 2022’deki teknik görünümü arasındaki benzerlikleri işaret etti ve bundan sonra fiyatta bir yükseliş olabileceğini belirtti. ABC düzeltmesinin olduğunu belirten analist, RSI, Stoch RSI ve son mum kapanışındaki benzerliklere dikkat çekti.

2019 yılında bu görünüm sonrasında Bitcoin’de güçlü bir yükseliş gerçekleşmişti. Mustache paylaşımında, ‘Noel Baba rallisi yolda’ ifadelerini kullandı. Daha önce bir başka analist PlanB de stok akış modellemesini kaynak göstermiş ve Kasım ayında 30.000 dolara doğru bir hareket olacağını belirtmişti.

Bitcoin yazım itibarıyla 390 milyar dolar piyasa değeri ile 20.300 dolar seviyesinden işlem görüyor. Fiyat Kasım 2021’de 69.000 dolara çıkmış ve tarihin en yüksek seviyesi görülmüştü. Dünya genelindeki resesyon endişeleri ile beraber BTC, hisse senetleri ile beraber hareket etti ve yüzde 70’in üzerinde kayıp yaşadı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın