Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist ASELS ve LOGO’yu Değerlendirdi! Potansiyel Var mı?

İsmail Güner, Aselsan ve Logo Yazılım’ı yorumlayarak kritik seviyeleri açıkladı. Hangi seviyeler önemli? İşte detaylar;
Analist ASELS ve LOGO’yu Değerlendirdi! Potansiyel Var mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsadaki yatırımcılar performans açısından kötü giden 2023 yılında daha seçici davranmaya özen gösteriyor. Geçen yıl sektörlerin genelinde yüksek kazanç oranları görülürken 2023’te hisse bazlı hareketlerin öne çıktığı görüldü. Yatırımcılar, risklerle ve belirsizlikle dolu süreçte doğru tercihler yapmak istiyor.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne pozitif başlayarak 5000 puana ulaşsa da bu seviyede tutunamadı. Endeks, saat 14:40 itibarıyla 4987 puanda seyrediyor.

Dicle Bozdan’a konuk olarak İnfo Yatırım’a konuşan İsmail Güner, Aselsan (ASELS) ve Logo Yazılım’ı (LOGO) değerlendirdi.

Aselsan

Analist ASELS ve LOGO’yu Değerlendirdi! Potansiyel Var mı?Kaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılına 63 TL’den başlayan Aselsan, endeksin yatay yönlü hareketiyle düşüşe geçen birçok şirket gibi kayıplar verdi. Yıllık kazancı yüzde 110 seviyesinde olan ASELS, 4 Nisan tarihinde günlük yüzde 0,2 negatif hareketle 53,1 TL’ye geriledi. Şirket yıllık en düşük 21,4 TL, en yüksek 69,7 TL seviyelerini gördü.

GCM Yatırım Banner

Güner, Aselsan’ın son günlerde endeksteki düşüşe ciddi anlamda bir direnç gösterdiğini, geçen hafta bedelsiz sermaye artırımını açıkladığını belirtti. Bedelsiz kararının ardından hissede piyasaya paralel olarak aşağı yönlü bir salınım görüldüğünü paylaştı.

Aselsan’da referans seviyesinin 55 TL olduğunu, bu rakamın üzerine çıkması durumunda tekrar yukarı yönlü bir yükselişin başlayabileceğini kaydetti. Büyük bir ihtimalle Aselsan’ın 60 ve 200 gün aralığında yön arayışını sürdüreceğini aktardı.

Şirketin hisselerinin piyasaya göre sınırlı bir düşüş yaşadığını, 50 TL’nin altına hiçbir şekilde inmemesi gerektiğini bildirdi. Bu seviyenin altına sarkılmasının 47 TL’ye doğru bir düşüşü beraberinde getireceğini söyledi.

Aselsan’ın orta vadede hala 4. düzeltme dalgası içerisinde olduğunu, ilerleyen süreçte mutlaka 5. yükseliş dalgasını yaşayacağını belirtti.

Logo Yazılım

Analist ASELS ve LOGO’yu Değerlendirdi! Potansiyel Var mı?Kaynak: Paratic Piyasalar

Günlük bazda yüzde 0,5 artışla 66 TL’ye çıkan LOGO, aylık yüzde 5,7 prim yaptı. Yıllık en düşük 37,7, en yüksek 73 TL’yi gören LOGO, 2023 yılına 70,5 TL’den başlamıştı. Grafikler aylık bazda pozitifi gösterse de haftalık kayıp yüzde 1 seviyesinde.

İsmail Güner, Logo’nun son günlerdeki satış baskısına direnmeye çalıştığını aktardı. Şirketin geçtiğimiz yılı makul sayılabilecek iyi seviyelerde bir karlılık ile kapattığını söyledi. Şirketin 2022’de 415 milyon TL net kar açıkladığını aktardı. Net kara göre şirketin hissesinin ne pahalı ne de ucuz olduğunu paylaştı.

Borsadaki satış baskısından etkilenen şirketlere göre Logo’da daha güçlü bir trend görüldüğünü sözlerine ekledi. 61,5 TL seviyesinin altına inilmediği sürece yukarı yönlü bir hareket beklentisi içine girilebileceğini dile getirdi.

Hissede 67 TL’nin referans seviyesi olduğunu, bu seviyenin kırılmasıyla asıl o zaman yukarı yönlü bir trend başlayacağını ifade etti. LOGO için orta vadeli yönün yukarı yönlü olduğunu söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.