Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist Açıkladı: BTC 60 Bin Dolara Meydan Okumaya Hazır mı?

Ünlü analist, toparlanmaya çalışan Bitcoin fiyatını mercek altına aldı. 60 bin dolar seviyesinin geçilip geçilemeyeceğine dair düşüncelerini bildirdi. Detaylar;
Analist Açıkladı: BTC 60 Bin Dolara Meydan Okumaya Hazır mı?
HABER GİRİŞ

Öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemde Mt. Gox’un geri ödemelere başlaması ve Alman hükümetine bağlı cüzdanlardaki hareketlilik gibi faktörlerle birlikte yoğun bir satış baskısına maruz kaldı. Fiyat, son birkaç gündür ise toparlanma eğiliminde görünüyor.

Haftalar süren düşüş trendinin ardından, fiyatın görünüşe göre bir dip bulduğunu söyleyen kripto analisti Crypto VizArt, yine de bir kilit seviyenin hala geri kazanılması gerektiğine dikkat çekti.

BTC için Kritik Seviyeler

Günlük grafikte fiyatın, 58 bin dolar civarında bulunan 200 günlük hareketli ortalamanın altına düştükten sonra 56 bin dolar seviyesinden destek gördüğünü ifade etti.

Piyasanın bir kez daha 200 günlük hareketli ortalamayı aşağıdan test ettiğini söylerken, bunun üzerine çıkılırsa 60 bin dolarlık direnç seviyesinin nüfuz edilecek bir sonraki kilit bölge olacağını belirtti.

BTC Günlük Grafik Paylaşıldı
Kaynak: TradingView

4 saatlik grafiğe bakıldığında, fiyatın 54 bin dolar civarında bir ikili dip formasyonu oluşturduktan sonra 56 bin dolar destek seviyesinin üzerine çıktığı bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner

Öncü kripto para biriminin şu anda 60 bin dolarlık direnç seviyesine ve grafikte gösterilen düşüş eğilim çizgisine doğru ilerlediğini belirten analist, piyasanın bu direnç unsurlarını yukarı yönde kırabilmesi durumunda, piyasa katılımcılarının yakında bir fiyat toparlanmasının gerçekleşebileceği konusunda iyimser olabileceğinin altını çizdi.

STH-SOPR Göstergesine Dikkat Çekti

Bitcoin’in fiyatı bir düzeltmeden geçerken, yatırımcıların, özellikle de piyasaya yeni girenlerin davranışlarını analiz etmenin faydalı bilgiler sağlayabileceğine de değinen Crypto VizArt, Bitcoin STH-SOPR göstergesinin bu amaca ulaşmak için kullanışlı bir araç olaç olacağını ifade etti.

Coinlerini altı aydan daha kısa bir süredir elinde tutan yatırımcıların elde ettiği kâr oranını ölçen göstergede, 1’in üzerindeki değerlerin kârın gerçekleştiğini gösterdiği, birden düşük değerlerin toplamda zararın gerçekleştiğini göstermekte olduğu bilgisini verdi.

SOPR Grafiği Paylaşıldı
Kaynak: CryptoQuant

Açıklamasının devamında, STH-SOPR’nin 30 günlük üssel hareketli ortalamasının 1’in altına düştüğünü ve düşmeye devam ettiğini bildirdi.

Bu durumun, kısa vadeli sahiplerin teslimiyetini göstermekte olduğunu ve bunun da düzeltme aşamasının sonuna işaret eden ilk göstergelerden biri olabileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.