Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Anadolu Isuzu Yönetim Kurulu Üyeliğine Hiroko Yaguchi Getirildi

Borsada negatif performans sergileyen Anadolu Isuzu, Hidekazu Noto’nun yönetim kurulu üyeliği istifasını kabul ederek, yerine gelen yeni ismi açıkladı.
Anadolu Isuzu Yönetim Kurulu Üyeliğine Hiroko Yaguchi Getirildi

Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. yönetim kurulu üye değişikliğine ilişkin son güncellemeyi kamuoyu ile paylaştı. Yapılan açıklamada yönetim kurulu üyesi olan Hidekazu Noto’nun istifasının kabul edildiği bildirildi. 21 Haziran tarihinde alınan kararın gerekçesi olarak Isuzu Motors Limited bünyesindeki görev değişikliği gösterildi.

Hidekazu Noto’nun imza yetkisinin yönetim kurulu kararı ile iptal edildiği belirtildi. Yerine getirilen isim ise Japonya uyruklu Hiroko Yaguchi oldu. Yaguchi Türk Ticaret Kanunu’nun 363. Maddesi uyarınca, bugünden itibaren Anadolu Isuzu yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak.

Şirket hisselerinin borsadaki durumuna bakıldığında kar-zarar sınırında gezindiğini görmekteyiz.
Anadolu Isuzu Hisseleri Düşüşte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Geçen haftanın işlemlerini 16,1 liradan sonlandıran ASUZU kodlu hisseler, bugünkü işlemlere 15,98’den başladı. Gün içinde volatil bir davranış sergiledi. Seansın ilk dakikalarında 15,77 liraya gerileyip, ardından sınırlı toparlanma gösterdi.

Saat 12.20’de 16,14 TL ile Pazartesi gününün en yüksek noktasını kaydetti. Saat 15.35’te ise %0,68 düşüşle 16,00 liradan işlem görüyor. Anadolu Isuzu hisseleri haftalık bazda yatırımcısına %7,24, aylık %16,31 oranında kaybettirdi.

Bu süreler içinde hareket aralıkları sırasıyla 15,77 – 17,91 ve 15,77 – 19,74 oldu. Yıllık getirisi %20’nin altında olan hisseler en düşük 11,25, en yüksek 24,78 olarak gerçekleşti.

Teknik göstergelere göre aşağı yönlü hareketin sürmesi halinde 15,60 – 15,80 destekleri düşüşü frenleyecek. Yukarı yönde ise 16,17 – 16,34 dirençlerinin aşılması halinde, kazanç isteğinin artması bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum