Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Anadolu Hayat Emeklilik Hisseleri Güçlü Yükselişiyle Dikkat Çekiyor

Anadolu Hayat Emeklilik bugün ilk sürdürülebilirlik raporunu yayımlarken, hisselerindeki güçlü performans dikkat çekmeye devam ediyor.
Anadolu Hayat Emeklilik Hisseleri Güçlü Yükselişiyle Dikkat Çekiyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Anadolu Hayat Emeklilik, sürdürülebilir bir gelecek için faaliyetlerini devam ettiriyor. Bugün ilk sürdürülebilirlik raporunu yayımlayan şirket, 2020 yılı faaliyetlerini kapsayacak şekilde şirketin gelecek vizyonuna ve hedeflerine ışık tuttu.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, zorlu bir yılda finansal ve sürdürülebilirlik performanslarını üst seviyeye taşıdıklarını ifade etti. Bu alandaki faaliyetlerini yıllık olarak raporlamaya devam edeceklerinin de sinyalini verdi.

Yayımlanan raporda; şirketin sürdürülebilirlik performansı, stratejik bakış açısı ve finansal sonuçları detaylarıyla birlikte paylaşıldı. Rapor, Global Reporting Initiative (GRI) standartları temeline uygun olarak hazırlandığı belirtildi. Ertürk, Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’ne sigorta ve emeklilik sektöründen kabul edilen ilk şirket olduklarını vurguladı.

Açıklamaların geldiği sıralarda Anadolu Hayat Emeklilik hisseleri (ANHYT) TSİ 12:40 sularında %3,04 oranında yükselişle 10,51 liradan işlem gördü.
Anadolu Hayat Emeklilik Hisseleri Yüzde 3,04 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde 10,06 ve 10,44 lira aralığında dalgalanırken, günün kapanışını 10,2 liradan gerçekleştirdi. Bugünkü işlemlere ise 10,19 liradan başlayan hisseler, güçlü yükseliş eğilimini sürdürdü.

Anadolu Hayat Emeklilik hisseleri açılış sonrasında 10,40 liraya kadar hızlı bir yükseliş gösterdi. Ardından yataya yakın bir seyir izleyen hisseler, TSİ 12:25 sularında 10,60 liraya kadar tırmandı. Daha sonra 10,50 lira civarında seyretmeye başladı.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin yukarı yönlü eğilimi korumasıyla birlikte 10,65 ve 10,83 lirada bulunan direnç noktaları izlenecek. Aşağı yönde ise 10,24 ve 10,01 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman haftalık %10,88 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %11,59 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %44,09 oranında daha yüksek bir seviyede bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.