Yatırım yapmaya başla!

Anadolu Efes ile AB InBev Birleşiyor!

Türkiye devi Anadolu Efes ile dünya devi Anheuser Busch InBev'den yeni şirket! Rusya ve Ukrayna'daki operasyonlarının birleştirilmesi için anlaşmaya varıldı.
Anadolu Efes ile AB InBev Birleşiyor!

Anadolu Efes ile dünyanın en büyük bira şirketi olan Anheuser Busch InBev birleşme kararı aldı. Şirketler Rusya ve Ukrayna’daki birimlerini birleştirerek, piyasadaki rekabet ortamına karşı daha güçlü olmayı ve daha hızlı büyümeyi hedefliyor.

Anadolu Efes’in KAP’a yaptığı duyuruya göre; Belçika merkezli Anheuser Busch InBev ile bağlayıcı olmayan bir anlaşmaya varıldı.

Türkiye’nin en büyük bira şirketi olan Anadolu Efes, yaptığı açıklamada şirketlerin Rusya ve Ukrayna’daki operasyonlarının 50:50 birleşmesine yönelik bağlayıcı olmayan bir anlaşmaya vardıklarını duyurdu. Bu anlaşma, AB InBev’in SABMiller ile 2016’nın Ekim ayında, birleşmesinin bir parçası olarak Anadolu Efes’in %24 hissesine sahip olmasının ardından yapıldı.

Birleştikten sonra adı AB InBev-Efes olarak değiştirilecek olan şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını Tuncay Özilhan yapacak.

Tuncay Özilhan, şu anda Anadolu Grubu ve Anadolu Efes Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Birleşmeden sonra da görevine aynı şekilde devam edecek. Özilhan yaptığı açıklamada; söz konusu anlaşmadan son derece memnun olduğunu ve bu birleşme sayesinde pazarda daha iyi büyüme imkanı bulabileceklerini ifade etti.

AB InBev İcra Kurulu Başkanı Sn. Carlos Brito da iki büyük şirket arasında yapılan anlaşma ile ilgili memnuniyetini dile getirdi.

Brito yaptığı duyuruda, bu birleşme sayesinde Rusya ve Ukrayna’daki tüketicilere çok geniş bir yelpazede hizmet sunabileceklerini ve anlaşmanın en kısa sürede resmi bir şekilde tamamlanması için sabırsızlandığını söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum