Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Anadolu Efes Hisseleri Yurtdışı Tahvil İhracı Onayı Sonrasında Yükseliyor

Güne yükselişle başlayan Anadolu Efes hisseleri, şirketin dünkü açıklamaları sonrasında hafif artıda seyrediyor.
Anadolu Efes Hisseleri Yurtdışı Tahvil İhracı Onayı Sonrasında Yükseliyor

Anadolu Efes hisseleri, dün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaların ardından alıcılı seyrediyor. Pazartesi günü en son 21,98 TL’den işlem gören AEFES kodlu hisse senetleri, bugüne 22,28 TL ile artıda başladı.

Açılış aynı zamanda gün içi yüksek seviyeyi temsil ederken hisselerin gördüğü en düşük seviye 21,96 TL oldu.

Aylık bazda yüzde 4 gerileyen hisse senetleri, yıllık bazda ise yüzde 25 artış kaydetti.
Anadolu Efes Hisse
Kaynak: Piyasa.paratic.com

İhraç tavanına ilişkin bildirimde SPK’nın 1 milyar dolara kadar onayladığı yurtdışı tahvil ihracı kapsamında, gösterge niteliğindeki tahvil ihracı için bugünden itibaren sabit getirili yatırımcılar ile toplantılar düzenlemek üzere aracı kurumlara yetki verdi.

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamalardan bir tanesi de tedavüldeki 2022 yılı vadeli 500 milyon ABD doları değerli tahvillerine ilişkin vadesinden önce nakdi geri alım teklifi yapılmasının planlanması ve bunun için Citigroup ile JPMorgan’ın yetkilendirilmesi oldu.

Bununla birlikte geç saatlerde yapılan bildirimde Gökçe Yanaşmayan‘ın atamasından dolayı boşalan Efes Moldova’nın Genel Müdürlüğü pozisyonun Efes Gürcistan Ticari Direktörü olarak görev yapan Sayın Alphan Akpeçe’nin atanmasına karar verildiği belirtildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum