Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Amerikan Halkının Yarıdan Fazlası Orduya Güvenmiyor

Yapılan bir araştırmaya göre ABD halkının büyük kısmının orduya güveni azalırken, asla katılmak istemeyenlerin oranı da dikkat çekici.
Amerikan Halkının Yarıdan Fazlası Orduya Güvenmiyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

California merkezli Ronald Reagan Vakfı’nın yaptığı bir araştırma şaşırtıcı sonuçlar ortaya koydu. Amerikan halkının orduya olan güvenin son yıllarda giderek azaldığına dikkat çeken rapor hazırlanırken farklı eyaletlerden katılımcılara sorular soruldu.

Buna göre ABD halkının yüzde 48’inin orduya güvendiği ortaya çıktı. Bu oranın 2018 yılında yüzde 70’lerde olduğuna dikkat çekiliyor.

Bu durumda katılımcıların yarısından da fazlasının orduya güvenmediği ortaya çıktı. Düşüncelerini paylaşan kişilerin yüzde 62’si, askeri komuta kademesinin çok politize olması sebebiyle güven eksikliği duyduğunu açıkladı.

Sivil yönetimlerin verdiği kararların orduya güveni azalttığı belirtilen açıklamalarda, bunlara örnek olarak Afganistan’dan çekilme durumu gösterildi.

Reagan Vakfı’ndan yapılan açıklamada başka hiçbir kamu kurumunun, kamu güveninde ordu kadar keskin düşüş göstermediği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Birçok Amerikalının ordunun artık mükemmellik, liyakat ve daha büyük bir amaç için bireysel boyun eğme üzerine çalışan bir kurum olmadığını düşündüğü kaydedildi.

Katılımcıların Yüzde 54’ü Orduya Katılmak İstemiyor

Orduya katılmak isteyip istemediklerine dair soruya verilen cevapların da olumsuz olduğu görüldü. Yüzde 54’lük oranı oluşturan anket katılımcıları, “asla katılmak istemiyorum ve katılmaya istekli değilim” tarzında cevaplar verdi.

Bilindiği gibi ABD, Rusya’nın saldırılarının başladığı ilk günden bu yana Ukrayna’ya destek oluyor. Raporda bu konuya da yer verildi. Yüzde 57’lik oran ABD’nin Ukrayna’ya yardım desteğinin devam ettirilmesini istiyor.

Katılımcıların yüzde 60’ı NATO’ya güvendiğini, yüzde 72’si ittifakın ortaklarından herhangi birine Rusya’nın saldırması durumunda askeri yanıt verilmesi gerektiğini bildirdi.

Yüzde 54’lük orana sahip olan kişiler ise ABD’nin Çin konusunda net bir stratejiye sahip olmadığı görüşünde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın