Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Amerikalılar için Öncelikli Konu Ekonomi Oldu!

Dünyanın en büyük ekonomisinde öncelikli konu "ekonomi" oldu. Demokrasi, Amerikalılar için ikinci sırada yer alırken başka hiçbir mesele ilk ikiye yetişemedi.
Amerikalılar için Öncelikli Konu Ekonomi Oldu!
HABER GİRİŞ

Yapılan yeni bir anket, ABD’de ekonominin ülkenin karşı karşıya olduğu en önemli konu olmaya devam ettiğini gösterdi. Bugün yayımlanan NPR/PBS NewsHour/Marist anketine göre ABD’deki en önemli mesele yüzde 31’lik oranla ekonomi oldu.

Ekonominin ardından ise sırayı yüzde 20 payla, demokrasiyi korumak aldı. Daha sonra sırasıyla sağlık, göç, iklim değişikliği, suç, silah politikası, kürtaj ve eğitim geldi. Ancak birincil ve ikincil meseleler dışındaki bu konular, en yüksek yüzde 9, en düşük yüzde 4 oranla dar bir aralıkta kaldı.

Dünyanın En Büyük Ekonomisinde Öncelik Ekonomi!

Amerikalılar için ekonomi ve demokrasiyi korumak öncelikli konular olsa da politik görüşteki farklılıkla sıralamayı değiştirdi.

Demokratların yüzde 17’si ekonomiyi ilk sıraya yerleştirirken Cumhuriyetçilerde bu oran yüzde 48 oldu. Buna karşılık demokrasiyi korumakta tam tersi tablo görüldü.

Demokratların yüzde 25’i demokrasiyi korumanın ilk sırada yer aldığını belirtirken Cumhuriyetçilerin yalnızca yüzde 14’ü buna oy verdi. Sonuçta enflasyon inatla yüksek kalırken ve faiz oranları artışı sürdürürken, şu anda bol miktarda ekonomik belirsizlik var.

GCM Yatırım Banner

Ve ankete katılanlar için ekonomi en önemli konu olmaya devam ediyor. Yüzde 31 ve yüzde 20’lik orana sahip ekonomi ve demokrasiyi korumak dışında başka hiçbir sorun çift hanelere ulaşamadı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.