Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Amerikalı Müslümanlardan Türkiye’ye 100 Milyon Dolarlık Yardım

Türkiye’deki felaket haberlerini aldıkları gün yardım ekipleri ve malzemelerini gönderen ABD Müslüman Örgütleri Konseyi, 100 milyon dolarlık yardım toplandığını açıkladı.
Amerikalı Müslümanlardan Türkiye’ye 100 Milyon Dolarlık Yardım
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin yaşadığı deprem felaketinin ardından tüm dünyadan yardım ve destekler gelmeye devam ediyor. Felaketin yedinci gününde enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları sürerken, ABD’deki Müslüman örgütlerin çatı kuruluşu ABD Müslüman Örgütleri Konseyi (USCMO), depremden sağ kurtulanlar için yaklaşık 100 milyon dolarlık yardım topladı.

USCMO’dan yapılan açıklamada, yurt dışından Türkiye için yardım elini uzatanların, depremzedelerin acısını paylaştığı ve zor günde birlik olmak için harekete geçildiği şu sözlerle paylaşıldı:

“Amerikalı Müslümanlar sadece birkaç gün içinde, zor durumdaki kardeşlerini desteklemek için yaklaşık 100 milyon dolarlık nakdi ve ayni yardım topladı.”

“İhtiyaç anında yıldırım hızında yardıma koşmak, Amerikan Müslüman topluluğumuzun alamet-i farikası haline geldi” diyen USCMO Genel Sekreteri Usama Cemal, deprem haberinin alındığı an, 24 saatten de kısa zamanda harekete geçtiklerini hatırlattı.

Arama-kurtarma ekipleri ile yardım malzemelerini deprem bölgelerine gönderdiklerini belirterek, “Amerikalı Müslümanlara acil yardım çağrımız iletildikten sonraki ilk gün içinde toplumumuzun her kesiminden nakdi ve ayni yardımlar yağmaya başladı. Topluluğumuzun bağışladığı yardım malzemelerinin taşınmasında cömert hizmetlerinden dolayı Türk Hava Yolları Türkiye Hava Yolları’na da teşekkür ederiz” dedi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın