Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Amerikalı Hayırsever Sokakta Yaşayan İnsanlar için Mükemmel Bir Hizmet Sunuyor!

Amerikalı Hayırsever Sokakta Yaşayan İnsanlar için Mükemmel Bir Hizmet Sunuyor!

Herkes hayatında bir şeylerden şikayetçi; istediği arabayı alamama, sevgilisinden ayrılma, her gün et yiyememe gibi sayısız sorunlar… Sorsanız herkesin derdi çok büyük, herkes zorluklar içerisinde ve hayatın sillesini yiyor. Peki, bunları söylerken hiç evsiz ya da kolunu bacağını kaybetmiş insanları düşünüyor musunuz? Kimi kimsesi olmayan ve sokaklarda yaşayan o kadar çok insan var ki akıl sır ermiyor.

Evsiz olmak, bu insanların arzusu değil. Ancak hayat şartları, onları bu duruma getiriyor. Yolda gördüğünüz evsizlerden korkmayın! Birçoğu belki de kaç gündür yemek yiyemiyor. Hele ki çocuğuyla beraber sokakta kalanlar, onlar ne yapsın? Siz sıcacık evinizde oturup, dilediğiniz yemeği yiyebiliyorken, o çocuklar hayata kaç adım geriden başlıyor, tahmin edebiliyor musunuz? Kafasını sokacakları bir evleri yok, akşam yemek yiyeceklerinden bile şüpheliler fakat buna rağmen bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Sakın onları hor görmeyin, aşağılamayın çünkü bu onların istediği bir şey değil ve belki de birçoğu karakter olarak hepimizden daha iyi insanlar. Bunu asla bilemeyiz ama öğrenebiliriz. Nasıl mı? Onlara yardım ederek ve konuşarak.

Her gün haberlerde görüyoruz, ülkemizde birçok evsiz insan var ve hepsi insanların kendilerini dilencilerle karıştırmasından yakınıyor. Arkadaşlar unutmayın; dilencilerin birçoğu hepimizden çok daha zengin durumdalar. Ancak evsiz insanlar ellerinden geldiğince bir şeyler yapmaya ve hayatta kalmaya çalışıyorlar. Denk geldiğinizde yardım edebilirsiniz, çok da zor bir şey değil. Bir ekmek dahi verseniz onlar sevinecektir. İşte, Amerikalı bir arkadaş da kendini buna adamış ve evsiz insanlara elinden geldiğince yardım etmeye çalışıyor. Haydi, nasıl olduğuna bir göz atalım:

“Herkes için Duş” Adlı Kamyonuyla İnsanlara Yardımcı Olmaya Çalışıyor

“Herkes için Duş” Adlı Kamyonuyla İnsanlara Yardımcı Olmaya ÇalışıyorJake Austin isimli bir Amerikan vatandaşı 5 bin dolara bir kamyon alıyor. Daha sonrasında ise kamyona cüzi miktarda bir harcama yaparak arka tarafına duş ekletiyor. Amacı ise sokakta kalan evsiz insanların bundan faydalanabilmesi. Austin, kamyonunun arkasına iki tane duş, musluk ve bir üst değiştirme kısmı yaptırmıştır. Bunu yapmasının amaçlarından bazıları ise; evsiz insanların temiz bir görünüm kazanarak iş başvurusu yapabilmesi ve mikroplardan dolayı hastalanmalarını istememesidir. Araçtaki duşlar tanktan su çekmekte ve jeneratör sayesinde sıcak su vermektedir.

Bu Hizmeti “Çıtayı Yükselt” Sloganı ile İleri Seviyeye Taşımıştır

Bu Hizmeti “Çıtayı Yükselt” Sloganı ile İleri Seviyeye TaşımıştırYaptığı hizmet başkaları tarafından da beğenilip desteklenince, bu konuda ona yardım eden kişi sayısı da artmıştır. Kişi sayısının artması ile Austin, hizmeti ileri seviyeye taşımıştır. Bunu da başka insanların sağladığı ilaçlar, kıyafetler, temizlik ürünleri ve kitaplar gibi şeylerle başarmıştır. Ayrıca sloganını “Çıtayı yükselt” olarak belirlemiştir. Austin yaptığı açıklamalarda: “Bu henüz başlangıç, çok daha iyi şeyler yapacağız. İlgi arttıkça yapılan yardımlar da giderek artıyor” demiştir. Jake Austin’e hayatının geri kalanında başarılar diliyoruz. İstediğin her şey gönlünce olsun koca yürekli adam.

Evet, insanlar böyle hikayeleri okuduğunda dünyadaki kötülüğün ve pisliğin yanı sıra güzel şeylerin de olduğunu fark ediyor. Bizim ülkemizin de bu tarz şeylere oldukça ihtiyacı var. Güzel ülkemizde beraber bir şeyler yapılmak istendiğinde, ortaya nelerin çıkabileceğini biliyoruz. Peki, bir araya gelme sebebimiz o insanları topluma kazandırmak olsa? Ortaya ne kadar güzel şeyler çıkar aslında. Tek ihtiyacımız olan şey; bir yerlerden başlamak, sonrası zaten gelecektir.  Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum