Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Yeni Moda Hırsızlığı Pahalı Araçların Yan Aynalarını Çalmak!

ABD'li hırsızlar çalma listelerinde bir adım daha ilerleyerek lüks araçların yan aynalarına saldırıyorlar!
ABD’de Yeni Moda Hırsızlığı Pahalı Araçların Yan Aynalarını Çalmak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hırsızlık denildiği zaman ilk akla gelenlerinden birisi otomobillerdir. Evlerde de yaşanan kötü durum, arabalar için daha basit olabilir. Zira hepsi sizden bağımsız şekilde cadde ve sokaklarda park halinde duruyor. Fark ettiyseniz Amerika’daki sahtekarlık ve hırsızlık olayları son zamanlarda biraz daha arttı.

Yaptığımız bir haberde, Carfax’ın araştırmaları neticesinde binlerce otomobilin ikinci elde kilometreleri düşürülerek satıldığını öğrenmiştik. Normalde analog göstergelerde basit birkaç işlemle yapılabilen kilometre düşürmenin dijital göstergelerde pek de mümkün olmayacağını zannediyorduk. Meğersem değilmiş! ABD olumsuzluklarına artık hırsızların yedek parça çalmasını da ekleyebiliriz.

Arabanın komplesini götürmeyen hırsızlar, yedek parçadan yakalansalar daha az ceza alacaklarını düşünüyor olabilirler!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Elbette anlattığımız şekilde değil. Hırsızlık suçtur ve çaldığınız nesnenin hacmine göre yargılanamaz. New York Post‘un hazırladığı rapora göre, Manhattan’deki bir dizi yeni lüks aracın dikiz aynalarının çalındığını söyleniyor. Polislerin yaptığı araştırmada 1 Mart ile 26 Nisan arasında 18 aracın aynalarının çalındığı ihbari gelmiş.

Hırsızlıklardan on tanesi Batı 59. ve Batı 86. sokaklar arasında. 20. Bölge’de, dördüncüsü Batı 86. ve Batı 110. sokaklar arasında 24. Bölge’de meydana geldiği yazılmış.

Hedef araçların çoğu amiral gemi sınıfında.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Hırsızlar madem çalacağız buna değsin mantığında Avrupa ve Japon marka otomobillerine saldırmışlar. Hedef kitle araçlar arasında en çok aynaları çalınan Audi, Porsche, Mercedes, BMW ve Lexus var. Sıfır fiyatları yüzbinlerce dolar eden modellerin haliyle parça fiyatları da uçuk seviyede.

GCM Yatırım Banner

Ortalama olarak Amerika’da bahsettiğimiz markaların sıfır dikiz ayna fiyatları 1.500 ile 2.000 dolar arasında. Normal bir C veya D segment aracın da bu fiyat 50 ile 200 dolar civarlarında.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Tesla Yeni Güncelleme ile Model 3’ün Çalınmasına İmkan Vermeyecek!

Yan aynaların bu kadar pahalı olma sebeblerinden bir tanesi de kamera ve özel ışık düzeneğini taşımaları. Hırsızlar faaliyetlerini geceleri yapıyormuş. NYPD sözcüsü araç alarmlarının dikkate alınmasını ve hassasiyetlerinin daha aşağı alınarak erken çalmasının daha sağlıklı olacağını söyledi.

Araç sahipleri sigortadan kör nokta izlemeli aynalarının bedellerini alabilir ancak koruma yollarını bulmaları sonrası için mantıklı olacaktır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın