Yatırım yapmaya başla!

Amerika’da Çıkan Kasırga Bir Araç Bayisini Resmen Yok Etti!

Amerika/Jefferson City'de meydana gelen kasırga vurgununda bir araç bayisi yüzlerce SUV aracını kaybetti.
Amerika’da Çıkan Kasırga Bir Araç Bayisini Resmen Yok Etti!

Devasal kasırgaların karşısında hiçbir şeyin duramayacağını biliriz. Hortumların boyu bazen onlarca metre ve genişliği de aynı şekilde olabiliyor. İnsanoğlunun yaşayabileceği en büyük doğal afetlerden olan kasırgalar bir araç bayisini çok fena bir hale sokmuş. Buradan, dünyada yaşanmış en korkunç kasırga görüntülerini izlerseniz daha iyi anlayabilirsiniz.

Jefferson City’de oluşan dönen rüzgarlar şehri yuttuğu sırada Chevrolet ve Toyota showroomuna uğramış ve oluşturduğu hasar tahmin edemeyeceğiniz kadar fazla. Tam 500 aracın hasar alarak kullanılamaz hale geldiğini söylendi. Steven Dial adlı kişinin Twitter sayfasından paylaşılan görüntülerde zararın büyüklüğünü naklen gösteriyor.

Jefferson City kasırgasında onlarca insan da zarar görerek hastanelere kaldırılmış.

Bayi, Jay Schnieders adlı bir kişiye ait ve içerisinde Chevrolet ve Toyota marka araçlar bulunduruyor. Olay sonrası gazetecilere konuşan Schnieders, o sırada otoparkta 750 sıfır aracın olduğunu ve ortalama olarak 500 aracın zarar gördüğünü söyledi. Bazıları tamir edilebilir düzeyde olurken bazılarının ise kesin olarak hurdalığa gideceği aktarıldı.

Showroom sahibi, “Buna kesinlikle inanamıyorum. Araçlarım oyuncak gibi etrafa savruldular.” dedi. Carscoops‘tan aldığımız bilgilere göre hortumun içerisine aldığı SUV’lardan bazıları satış bayisinin yüzlerce metre ötesinde bulunmuş.

Kasırga, korku ve endişenin yanı sıra, Jay Schnieders’a bıraktığı etki daha fazla olabilir. Zira 15 milyon dolar olarak tahmin edilen yıkıcı zararın, tam hesaplama sonrasında 30 milyon dolara kadar çıkacağı tahmin ediliyor. 32 km çapta yok edici etkisiyle dönerek gelen doğal felaketin 257 km/h hızına çıktığı bildirildi.

Kasırgaya yakalanan kişiler çeşitli hastahanelere kaldırılsa da ölüm var mı bildirilmedi. Geçtiğimiz Çarşamba günü meydana gelen bu korkunç olay, kısaca bir otomobil bayisini yuttu. Video da çoğunluklu SUV araçları gördük. Ve bunların her biri en az 2 ton ağırlığında. 257 km/h süratle dönerek gelen hortumun en ilginç tahribatı da bu birkaç tonluk araçları yüzlerce metre öteye atması. Dileyelim ki dünyanın hiçbir yerinde bir daha yaşanmasın!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum