Yatırım yapmaya başla!

ABD Pazarında En Çok Hatırlanan ve En Az Geri Çağrılan Otomobil Listesi!

Amerika'da en çok sevilen ve en az sorun çıkartan araç listesi yayınlandı. Sıralama oldukça şaşırtıcı!
ABD Pazarında En Çok Hatırlanan ve En Az Geri Çağrılan Otomobil Listesi!

Otomotiv dünyasına katılan bir modelin çok satmasından sonra insanlar ın vazgeçilmezi olmuşsa, anlarız ki o araç efsane olabilme potansiyeline sahiptir. Mesela ilk aklıma gelen araç modellerinden birisi; Mercedes tarihini temsil eden W140 kasa S Serisi‘dir. Fabrikasyon ortamlarda üretilen tüm modeller, çıkışlarından sonra bazı üretim aksaklığına maruz kalabiliyorlar.

Iseecars‘ın yaptığı bir listede, ABD pazarında en çok hatırlanan modellerin yanı sıra en az geri çağrılanlar sıralanmış. 10 adetlik listede Alman ve Japon üreticiler de girmeyi başarmış.

Unutulmayanlar Listesinin Birincisi Mercedes C Serisi

Şaşılacak bir durum olsa da Amerika halkı C Serisi‘ni halen daha severek kullanıyor. Alman model geçmişte hava yastığında çıkan bir aksaklık ve direksiyon kutusunda çıkan sorunlardan dolayı geri gel çağrısı yapılmış. Ayrıca C Serisi’nde insan sağlığını etkilemeyecek ufak bir sunroof sorunu da yaşanmış.

İkinci sırada ise All Mountain’e dönüştürülen GMC Sierra bulunuyor. 4×4 kamyonet sınıfında büyük işler başarsa da GMC’nin üretim hatalarından dolayı geri çağrılmalar yaşanmış. “Servislere gelin” uyarılarını söyleyecek olursak; emniyet kemeri mekanizma hatası, fren pedalı sertleşmesi ve yakıt tanklarında çıkan sorunlar.

Üçüncü sıradan giren ise yine Alman temsilcilerinden BMW olmuş. Hangi modelleri unutamadınız sorusuna karşı 3 ve 4 Serileri söylenmiş.

Listede 4 Japon 1 Kore Otomobil Üreticisi de Bulunuyor

Araştırma bilgilerine göz gezdirdiğimizde en az geri çağrılma oranı Toyota ve Nissan‘a ait. Nissan’ın listenin 5. sırasından, Toyota’nın ise 7. sırasında girmesi, en az sorun çıkaran marka olmalarıdan olabilir.

Bir diğer atlamamız gereken konu ise iki üreticiden gelen 4Runner ve Pathfinder SUV modellerinin direkt olarak Amerika’ya üretilmiş olmaları. Ve de Camry sedan! Subaru, Crosstrek ile Honda, CRV SUV – Accord –  Civic modelleri sayesinde memnuniyet listesinde yer bulmuş.

Kore’yi temsilen Hyundai’de Accent modeli ile müşterilerini memnun etmiş. Beklenmedik marka ve modellerin yazıldığı liste de Amerikan araçlarına üstünlük kuran Japon markalar şaşırtıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum