Yatırım yapmaya başla!

Amerika’da İnsanların Araç Mantığı Tamamen Değişmiş!

Amerika'da yapılan araştırmaya göre; dizel motorlu araçları insanların tercih etmediğini gösteren grafikler yayınlandı!
Amerika’da İnsanların Araç Mantığı Tamamen Değişmiş!

Dizel motorlu araçların günden güne erimesiyle, haliyle benzinli başta olmak üzere diğer alternatif ünitelere doğru kaymalar başladı. Geçtiğimiz 4 sene öncesine kadar motorin yakıtına kimse karşı çıkmıyordu ve ona yönelik teknolojik çalışamalar devam ediyordu. Ne zaman ki Volkswagen dünyayı emisyon skandalı “Dieselgate” ile salladı, işte o saatten sonra herşey değişmeye başladı. Olayın yan etkileri de bünyesinde bulunan markalara kadar yansıdı.

Yeni gelen verilere baktığımızda; geçen yıla oranla Amerika’da dizel motorlu araç satışlarının birdenbire indiği gösteren grafikler gönderildi. Sizlere oranları vermeden önce melez ve EV motor tipinin de aksine hızla çıkış yaptığını söylemek isteriz.

2018 ilk çeyrekte %17 oranında dizel binek araçlarda azalma var.

Ülkelerin “2025 yılına kadar yasaklacağız” demelerinin etkileri bundan sonra daha şiddetli hissedilebilir. VW, TDI motorunun her ne kadar uzun vadeli olacağını düşünse de rakamlar onu göstermiyor.

Dizel yakıtlı araçların 2017 yılına göre 322.622 adet az satıldığı kayıtlara geçilmiş.

%14,6 oradında benzin motorlu araçlar değer kazandı.

Düşüş ve çıkışların dengelenmesiyle benzinli araçların da yüksek oranda değer kazandığını görüyoruz. Hibrit tarafında %34.3 artış grafiği verilirken, plug – in hibrit tarafında %60.2’lik bir artış olmuş. Satılan 139.556 hibrit elektrikli otomobilin, geçen senenin ilk çeyreğine göre de %25.7 yükseklişi kaydedilmiş.

Dünyamızın daha temiz bir hava sahası için geçiş yaptığı benzin, hibrit ve tamamı elektrikli araçların dizel motorun sonunun geldiğini gösteriyor. Ve buna Amerika ön ayak oluyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum