Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

American Express’ten Rusya’ya Tepki! Faaliyetler Durduruldu

Visa ve Mastercard’ın ardından American Express de kartlarının Rusya’da işlem yapmasını engelleyecek bir karar aldı.
American Express’ten Rusya’ya Tepki! Faaliyetler Durduruldu
Yorum

Dünya çapında kredi kartı ve turizm şirketi olan American Express de Rusya’ya yaptırım uygulayanlar arasına katıldı. ABD’li şirket Ukrayna’ya yaptığı işgalden dolayı Rusya ve Belarus’taki faaliyetlerini askıya aldığını duyurdu.

Şirket değerlerinden birinin “doğru olanı yapmak” olduğu söylenirken, “Bu ilke, bu zor kriz boyunca bize rehberlik etti ve bu krize barışçıl bir çözüm bulma umuduyla meslektaşlarımızın, müşterilerimizin ve uluslararası toplumun yanında yer alırken, bunu yapmaya devam edeceğiz” ifadesi kullanıldı.

Söz konusu kararın ardından American Express kartları artık Rusya’daki işletmelerde ve ATM’lerde çalışmayacak. Ayrıca Rus bankaları tarafından Rusya’daki müşterilere verilen kredi kartlarının da American Express küresel ağından çıkarıldığı ve yurt dışında çalışmayacağı belirtildi.

Bugün benzer bir karar Mastercard ve Visa tarafından da alındı. Söz konusu şirketler Ukrayna’yı işgal etmesi üzerine Rusya’daki tüm operasyonlarını askıya alacaklarını ve ülkedeki kart sahiplerinin işlem yapmasını engelleyeceğini aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu