Yatırım yapmaya başla!

AMD’de Kötü Günler Geride Kaldı: Muazzam Gelir Artışı!

Dünyanın önde gelen işlemci ve grafik birimi üreticisi AMD yılın ilk çeyreğinde yüzde 40 gelir artışı sağladı.
AMD’de Kötü Günler Geride Kaldı: Muazzam Gelir Artışı!

ABD’li teknoloji devi, dünya genelikde bilgisayarların önemli bir kısmına işlemci ve ekran kartı desteği veren AMD, son yıllardaki hamleleri ile büyük ivme yakalamayı başardı. Şirket Ryzen serisi işlemciler ile Intel ile mücadele ederken, ekran kartı pazarında da Nvidia ile kıyasıya bir rekabete tutuşmuş durumda.

Özellikle son dönemde ekran kartı pazarında, Nvidia ile olan rekabetinde gemileri yakan AMD, finansal alanda da büyük gelişim kaydetmeye devam ediyor. Şirket 2018 yılının ilk çeyreğinde gelirlerini %40 oranında arttırarak önemli oranda büyümeye imza attı. Kıyasıya rekabetin olduğu pazarda büyüyen AMD, geçmişteki kötü günlere sünger çekmişe benziyor.

AMD’den Büyük Kar Tablosu

Şirketin açıkladığı ekonomik tablolar, AMD için işlerin oldukça olumlu gittiğini gösteriyor. Açıklanan ilk çeyrek raporlarında 1.65 milyar dolar gelir elde eden AMD, yıl bazında da yüzde 40 oranında artış yaşadı.

Şirketin açıkladığı verilerde çeyrek bazda ise %23 artış yaşandığı belirtildi. Geçtiğimiz yıl 33 milyon dolar zarar eden AMD, bu yıl ise 81 milyon dolarlık faaliyet karı ile yaşadığı yükselişin boyutlarını ortaya koyuyor.

Ryzen ve Vega Devrimi

AMD’nin son dönemde yaşamış olduğu büyümede kuşkusuz yeni nesil işlemci ve ekran kartları başrol oynuyor. Overclock sınırlarını zorlayan Ryzen 2 ile işlemci pazarında dikkatleri üstüne toplayan AMD, Vega ekran kartlarıyla da Nvidia’ya karşı gücünü ispat ediyor.

AMD önümüzdeki dönem için de beklentilerini yüksek tuttuğunu belirtiyor. Ryzen 2 işlemciler ve RX 500X ekran kartlarının önümüzdeki günlerde etkinliklerinin artmasıyla beraber AMD, hem bir sonraki çeyrek dönemde hem de yıllık bazda 1.72 milyon dolar artış yaşayacağını öngörüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum