Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Amazon’dan Türkiye’ye Dev Lojistik Üssü Yatırımı!

Yıllarca dünyanın en zengini unvanını taşıyan Amazon’un kurucusu, Türkiye’ye yatırım yapıyor. İstanbul'da açılacak lojistik üs, bin kişiye istihdam sağlayacak.
Amazon’dan Türkiye’ye Dev Lojistik Üssü Yatırımı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Amazon’un patronu Jeff Bezos, Türkiye’ye 100 milyon doların üzerinde yatırım yapıyor. Yapılan açıklamada Amazon, artan talebi karşılamak için 100 milyon doların üzerinde bir yatırımla Türkiye’de lojistik üs kuracağını söyledi.

Aynı zamanda Türkiye’de kuracağı ilk lojistik üssün bu yılın sonbaharında İstanbul’da hizmete gireceği ve ilk yılında 1000’den fazla kişiye istihdam oluşturacağı eklendi. Türkiye’de 2018 yılında hizmete giren e-ticaret devi, bugüne kadar 500’ü aşkın kişiye istihdam yarattı. Yeni lojistik üsle bu rakam 3 katına çıkacak.

Amazon’un Lojistik Üssü Tuzla’da Olacak

Amazon, İstanbul’un Tuzla ilçesinde kurulacak yeni Amazon Lojistik Üssü için bazı pozisyonlarında işe alım süreçlerini başlattı.

Bunlar mühendislik, insan kaynakları, muhasebe bilgi işlem (IT) gibi merkez fonksiyonlarındayken müşteri hizmetleri ve lojistik ekipleri için alımların gelecek aylarda başlayacağı söylendi. Amazon’un mevcut durumda dağıtım hizmetlerini sağlayan iş ortakları ile çalışmaya devam edeceği eklendi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, güçlü, dayanıklı ve hızlı büyüyen ekonomisiyle Türkiye’nin uluslararası yatırımcıların odağında olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Sahip olduğumuz bu değer önerisi ile AR-GE, tasarım, üretim, lojistik, eğitim ve yönetim gibi birçok alanda uluslararası yatırımcıların faaliyetleri için bölgesel bir merkez olma özelliği taşıyoruz. Amazon’un Türkiye’deki ilk lojistik üssü olacak, sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşümü önceliklendiren ve istihdam oluşturan yatırım kararı da bu söylemlerimizin somut bir örneği oldu.”

Amazon 1000 Kişiye Tatmin Edici Ücretle İstihdam Sağlayacak

Amazon Avrupa Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Stefano Perego, Türkiye’deki ilk lojistik üssün açılışını İstanbul’da yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. “Bu vesileyle Türkiye’ye olan güvenimizin de altını çizmek istiyoruz” dedi.

Perego, tatmin edici ücret ve yan haklar ile modern ve güvenli bir çalışma ortamı sunarak ilk senede yaratacakları 1000’i aşkın yeni iş fırsatı için heyecanlı olduklarını aktardı. İşe alım süreçlerinde değişen tecrübe ve eğitim geçmişlerine sahip adaylar için çeşitlilik ve kapsayıcılık anlayışı ile kariyer fırsatları sunduklarını kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu