Yatırım yapmaya başla!

Amazon “Zero” ile Sahteciliğe Savaş Açıyor!

Teknoloji devlerinden Amazon Inc. ürün sahtekarlığına savaş açarak geliştirdiği "Zero" uygulamasını test etmeye başladı ve diğer şirketlere davetiye gönderiliyor.
Amazon “Zero” ile Sahteciliğe Savaş Açıyor!

Amazon.com Inc., marka sahiplerinin sahte buldukları ürünler için sitedeki listelerini silmelerine izin vererek, diğer şirketlere karşı sorumluluklarının bir kısmını üstlenen sahtecilere karşı koyma mücadelesinde keskin bir kaymaya işaret ediyor.

Online perakende devi, Zero adlı yeni bir sahtecilik karşıtı program başlattı. Bu projenin, Amazon ile hantal bir raporlama sürecinden geçmekten ziyade, markaların kaldırılması için listeleri belirlemelerini sağlayarak markaları dolandırıcılardan koruması amaçlanıyor. Şirket Zero’yu birkaç aydır yaklaşık 15 marka ile test ediyor ve şimdi seçilen ek firmaları davet etmeye başlayacak. Amazon, tüm marka sahiplerinin sonunda programa katılmasını istediğini ancak bir zaman çizelgesi belirtmeyi reddettiğini açıkladı.

Amazon, Proje Sıfırının bir parçası olarak markanın mevcut ambalajlarına yazdırabileceği veya bir çıkartma kullanarak eşyalara ekleyebileceği her ürün birimi için benzersiz bir kod üreten bir araç içeriyor. Kodlar daha sonra bir Amazon deposuna girdiğinde bir ürünün orijinalliğini sağlamak için taranabiliyor. Şirket, mühendislerinin şüpheli listelerini otomatik olarak tarayan, engelleyen ve temizleyen algoritmaları geliştirmek için çalışmalarına devam ettiğini açıkladı.

Güçlü Bir Adım!

Zero Güçlü Bir AdımMarkalar bazı izleme görevlerini ve otoriteyi kendilerine kaydırırken, Amazon olağandışı bir adım atıyor. Diğer teknoloji şirketleri, platformlarını izlemeye yardımcı olmak için dış müteahhitleri kullanmakta, ancak kullanıcıların içeriği kaldırmasına genellikle izin vermiyor. (Örneğin, Amazon, marka sahiplerinin şüpheli sahte ürünleri, araştırıp kaldırmayacağına karar verip vermeyeceğine hüküm getirecek bir iç ekibine bildirmelerini talep ediyor.)

Amazon’un dünya çapındaki müşteri güveni ve iş ortağı desteği başkan yardımcısı Dharmesh Mehta, “Mükemmel olmadığımızı fark ediyoruz. Programımız gücü gerçekten markaların ellerine veriyor.” dedi.

Amazon, sahteciliği ortadan kaldırmak için yıllarca mücadele etti ve birçok marka şirket seçimi arttıkça, fiyatları düşürdüğü ve platformunu daha da çok satıcılılığa açtığı için, sahte grupların yükseldiğinden şikayetçiydi. Şirket, markalarının Birkenstock GmbH ve lüks marka Swatch Group dahil olmak üzere, siteyi yeterince denetlemediği yönündeki şikayetleriyle şeffaf bir şekilde mücadele ediyor.

Geniş Kullanıcı Sorun Teşkil Ediyor!

Yüksek Kullanıcı Oranı Sorun Teşkil EdiyorduDaha geniş platform sorununun bir parçası olan Amazon, ürünlere tüketici güvenini ve sitedeki incelemeleri korumak ve hızlı büyümeyi dengelemekle karşı karşıya. Amazon’da ürün listeleme işlemi basitleşti; satıcılar, bir işletme adı, e-posta ve adres, telefon numarası, kredi kartı, kimlik ve banka hesabından kayıt olabiliyor. Ancak bu aynı zamanda sahtekarların sıcak satış eşyalarının ersatz (ikame) versiyonlarını satmasına izin vermekte.

WordApe LLC’nin ChomChom Roller hayvan kılı sökücüsüne bu oldu. İcra Kurulu Başkanı Aaron Muller, bir satıcının son zamanlarda ürününün “kullanılmış” bir versiyonunu listelediğini ancak kullanıcıların bu silindirleri daha düşük bir fiyattan satın almamaları karşısında, ürünlerin sahte olduğunu açıkça belirtti. (Bu öğeler pilot programın bir parçası olarak sahtekarlığı ortadan kaldırmak için Amazon’un yeni aracını kullanılmaya başlandı.)

“Online satışın yeni dönemi. Perakendenin Vahşi Batı’sı gibi.”diyen Muller, sahtecileri Whac-A-Mole ile engellemek için geçmişteki çabaları karşılaştırarak, çıkartmaların da dahil olduğu yeni programın sahte ürünleri tamamen ortadan kaldırmasına izin verdiğini sözlerine ekledi.

“Zero” Davetiye Gönderiyor!

Şirketler Zero'ya Davet Edilmeye BaşlandıProje Zero’ya giriş yapmaya davet edilen şirketler özel bir portala giriş yapabilir ve anahtar kelimeleri veya ürünlerinin bir görüntüsünü arayabiliyor. Markalar ihlal ettiğini düşündükleri herhangi bir listeye tıklıyor ve Amazon ürünü veya satıcıyı otomatik olarak kaldırıyor. Bu çalışma aynı zamanda Amazon’un proaktif olarak girişleri engellemek ve yontmak için siteyi sürekli tarayan otomatik koruma sistemlerinin eğitilmesine yardımcı olmakta.

Program, markaların yeni güçlerini kötüye kullanmamalarına büyük ölçüde güveniyor. Şirket, birçoğu Amazon’da satılan belirli ürünleri istemiyor çünkü fiyatlandırmayı kontrol etmek ya da münhasırlığı korumak istiyor, ancak araçların meşru ürünleri kaldırmak için kullanılmadığını, çünkü markaların orada satılmasını istediğini söylüyor. (Buna fabrika çıkışından satın alınan ve Amazon’da satılan Nike ayakkabıları veya bir markanın kurallarını aşan bir distribütörden alınan lüks saatler gibi şeyler de dahil edilmekte.)

Amazonlu Metha’dan Açıklama!

Amazon Tarafından Yapılan AçıklamalarAmazon’lu Mehta, “Zero Projesi kesinlikle sahteciliği durdurmakla ilgili. Orijinal ürünler, müşterilere sağlanan seçimi, rahatlığı ve fiyatlandırmayı memnuniyetle karşıladığımız bir şeydir.” dedi.

Bay Mehta şirketin markaları, kötüye kullanmadıklarından emin olmak için sistemi nasıl kullandıklarını yakından takip edeceğini vurguladı. Satıcılar da kararları tartışabilir. Programın yalnızca başlatılması ve kademeli olarak genişletilmesi için davet davetlerin gerçekleştirildiğini belirten Mehta, ilk grubun büyük ölçüde bu konuda çok proaktif olan markalardan oluştuğunu ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum