Paylaşım
in G+

WhatsApp ve Messenger’a Amazon’dan Gelen Rakip!


 

Halihazırda vahşi bir ormana dönüşen teknoloji dünyası Amazon tarafından piyasaya sürülen yeni mesajlaşma uygulamasıyla daha da vahşileşiyor!

Sadece 10 yıl önce kullanmış olduğumuz SMS’lerin yerini, WhatsApp almıştı. Bu uygulama her geçen gün gelişti ve vazgeçilmezlerimizden biri olmayı başardı. Akabinde ise sadece Türkiye’de 56 milyon kullanıcıya ulaşan Facebook’un Messenger uygulaması piyasaya çıkarıldı. Elbette ki bu uygulama WhatsApp kadar büyük bir sıçrama yakalayamadı.

Fakat Facebook uluslararası para transferleri başlatarak, bu uygulamayı bir tık daha popülerleştirmeyi başardı. Günümüzün vazgeçilmez mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp ve Messenger, şimdi ise yeni bir rakip ile karşı karşıyalar. Amazon, Anytime adını verdiği yeni mesajlaşma uygulamasıyla WhatsApp ve Messenger gibi dev isimlere rakip oluyor!

Kullanıcılara Gönderilen Anket Sayesinde Ortaya Çıktı!

Kullanıcılara Gönderilen Anket Sayesinde Ortaya Çıktı!İnternetten kitap satışıyla başlayıp, online alışverişin dev bir ismi haline gelen Amazon, yeni girişimlere yelken açmaktan kendisini alamıyor. Geçtiğimiz günlerde Whole Foods adında, sağlıklı beslenme temalı devasa bir market zincirini bünyesine katan Amazon, sunucuları ve bulut servisleriyle de sektörün en önemli isimlerinden bir tanesi.

Şimdi ise teknoloji sektörünün bu dev ismi, Amazon Anytime adını vermiş olduğu mesajlaşma uygulamasıyla WhatsApp’a rakip oluyor! Şirketin, kullanıcılarına göndermiş olduğu bir anket ile piyasaya çıkan bu uygulamanın iOS, Android ve masaüstünde kullanıma uygun olacağı belirtiliyor.

WhatsApp’taki gibi Numaraya İhtiyaç Duyulmayacak!

WhatsApp'taki gibi Numaraya İhtiyaç Duyulmayacak!WhatsApp, Messenger, Telegram ve BİP gibi benzer uygulamalar gibi mesajlaşma konusunda tam donanımlı bir uygulama olması beklenen Anytime, hatta çok daha fazlasını gerçekleştirecek gibi görünüyor.

Anytime, WhatsApp ve Messenger'a RakipMesajlaşmanın yanı sıra Instagram ve Snapchat gibi sosyal medya özelliklerini de bünyesinde barındıracak olan Anytime, Amazon’dan direkt olarak alışveriş ve rezervasyon yapılabilmesine de imkan tanıyor. Müzik ve oyun erişimine de sahip olan bu uygulama, hatta yemek siparişi bile verilebilmesini sağlıyor.

Ne Zaman Çıkacağı Bilinmiyor

Ne Zaman Çıkacağı BilinmiyorSene başında şirketler için bir konferans uygulaması olan Chime ile gündeme oturan Amazon, yeni Anytime uygulamasını da kurumsal müşterilerine uygun hale getirecek gibi görünüyor.

Anytime Ne Zaman Çıkacak?Echo sistemi ile etkileşim halinde çalışacağı belirtilen Amazon Anytime’ın, Alexa’nın da metinsel iletim yeteneklerine sahip olabileceği aktarılıyor. WhatsApp’taki gibi numaraya gerek duymadan çalışabilecek bir uygulama olan Anytime’ın ne zaman piyasaya sürüleceği ise bilinmiyor.

Bu arada Amazon’un, Anytime ile ilgili çıkan haberleri doğruladığını ve bu tarz bir uygulamanın kullanıcılar ile buluşacağının kesinleştiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Peki, sizce Amazon böylesine işlevsel bir uygulamayı piyasaya sürerse, Whatsapp ve Messenger gibi milyonlarca kullanıcıya ulaşan dev uygulamaların tahtı sarsılabilir mi?

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı