Yatırım yapmaya başla!

Amazon Walmart’ın Payını Almak için Elinden Geleni Ardına Koymayacak

Jim Cramer, Amazon’un Walmart’ın market sektöründeki payını almak için ne gerekiyorsa yapacağını söyledi. Detaylar haberimizde;
Amazon Walmart’ın Payını Almak için Elinden Geleni Ardına Koymayacak

Mad Money’nin ünlü sunucusu Jim Cramer Salı günü yaptığı açıklamada, bu Whole Foods mağazalarında fiyat indirimi yapmak olsa bile Amazon’un Walmart’ın market sektöründeki payını almak için ne gerekiyorsa yapacağını söyledi.

Amazon’daki kaynaklarının kendisine Walmart’ın fiyatlarda ne yaparsa yapsın, Jeff Bezos’un e-ticaret devinin bunu karşılayacağını anlattıklarını belirtti. “Walmart’tan nefret ediyorlar. Walmart ülkedeki en büyük market zinciri. Amazon Walmart’ın kazandığı payı elinden almak için elinden geleni ardına koymayacak” diyen Jim Cramer, açıklamalarıyla dikkat çekti.

Nitekim Amazon, Çarşamba gününden itibaren Whole Foods mağazalarındaki yüzlerce eşyanın fiyatını düşüreceğini açıklamıştı.

Jim Cramer Amazon Walmart’ın Payını Almak için Elinden Geleni Ardına KoymayacakWhole Foods’u 2017 yılında satın alan Amazon, daha çok Prime üyesini Whole Foods müşterisine dönüştürmeyi ummuştu. Amazon, Haziran 2017’de Whole Foods satın alma anlaşmasını ilk duyurduğunda da Cramer, işlemin tüm gıda endüstrisi için bir ezber bozan olacağını belirtmişti. Anlaşma aynı zamanda online alışverişte rekabet etmekte zorlanan ve ürünlerin dağıtımı için geniş mağaza alanını kullanan Walmart’a büyük bir darbe olarak görülmüştü. Kaldı ki iki firma arasında yaşananlar da arada sıkı bir yarış olduğunu göstermişti.

Dolayısıyla Jim Cramer’ın Amazon ile Walmart cephesine dair yorumları, Bezos’un dev firması tarafından doğrulanmasa da pek şaşırtıcı olmadı.

Amazon Walmart Rekabeti Amazon Her Şeyi Yapacak Whole Foods’un Çarşamba gününden itibaren yüzlerce ürünün fiyatını düşürerek Prime üyelerinin ilgisini çekmeye odaklanacak olması da yorumları destekler nitelikteydi. Firmanın tüm müşteriler için son fiyat indirimi Kasım 2017’de yapılmışken aradaki zamanda Amazon Prime üyelerine daha fazla avantaj sağlanmıştı. Prime üyelerinin sayısı geçen yıl 100 milyonu geçmişken Amazon’un stratejisi gayet mantıklı görünüyordu.

Tüm bunların yanında Amazon hisselerinin kilit seviyeyi aşması durumunda tüm zamanların en yükseğini görebileceği şeklindeki uzman öngörüleri de dev şirketin geleceğiyle ilgili fikir verdi. Oppenheimer’dan Ari Wald, Amazon hisselerinin kilit direnç seviyesini aştıktan sonra yeni yükselişler yaşayacağını öngörmüştü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum