Yatırım yapmaya başla!

Amazon ile Wal-Mart Bu Kez Flipkart için Karşı Karşıya Geldi!

Amazon ile Wal-Mart arasında Hindistanlı Flipkart’ı satın almak için mücadele başladığı söylendi. Fakat kaynaklara göre Wal-Mart bu konuda daha şanslı!
Amazon ile Wal-Mart Bu Kez Flipkart için Karşı Karşıya Geldi!

ABD’li iki devin, Hindistan Amazon’u olarak da anılan Flipkart için kıyasıya bir mücadele içinde olduğu söylendi. Yerel kuruluşların haberlerine göre; hem perakende devi Wal-Mart hem de e-ticaret devi Amazon, Hindistan’ın yükselen e-ticaret şirketi Flipkart’ı satın almak için sıraya girdi.

Buna göre dünyanın en büyük perakendecisi Wal-Mart, Flipkart’ın % 55’ini satın almak için (anlaşma gerçekleştiği takdirde şirketin değeri 21 milyar dolara çıkacak) ön görüşme aşamasında. Mint’in haberinde ayrıca konuyla ilgili yakın kaynakların Amazon’un da Flipkart’ı bünyesine katmak için girişimde bulunduğu söylendi.

Fakat iki şirket arasındaki yarışta Wal-Mart’ın Amazon’a kıyasla şansının daha yüksek olduğu belirtildi.

Amazon ile Wal-Mart Flipkart'ı Satın Almak için Mücadele Ediyor!İlaveten; Flipkart yatırımcılarından Tiger Global Management, Accel Partners, Naspers, IDG Ventures ve diğerlerinin hisselerinin bir bölümünü ya da tamamını Wal-Mart’a devretmeye hazır olduğu dile getirildi. Diğer taraftan; Amazon, Wal-Mart ve Flipkart habere ilişkin yöneltilen sorular karşısında sessiz kalmayı tercih etti.

Neticede geçen yıl büyük bir yatırım alan Flipkart’ı kimin satın alacağı Hindistan pazarında kimin daha çok söz sahibi olacağını da büyük ölçüde etkileyecek.

Flipkart Konusunda Wal-Mart'ın Şansı Daha Yüksek Nitekim Flipkart, hem aldığı yatırımlar hem de yükselişiyle gelecek vadeden e-ticaret şirketleri arasında. Geçen yıl Tencent, eBay ve Microsoft’tan 1.4 milyar dolarlık yatırım aldığını açıklayan Flipkart, eBay India’nın da yönetimini eline almıştı.

Kısacası; Flipkart teknoloji devlerinin gözünü diktiği Hindistan pazarında büyük bir paya sahip ki e-ticaret pazarının 2020’de 48 milyar dolarlık hacme sahip olacağı öngörülüyor.

Mesela; geçtiğimiz günlerde Gaana’ya yaptığı yatırımla gündeme gelen Tencent bu yatırımıyla, Hindistan pazarında Amazon’a karşı büyük bir hamle yapmıştı.

Hindistan'ın E-Ticaret Pazarı 2020'de 48 Milyar Dolar Olacak Ayrıca ünlü platformun da Netflix Hindistan pazarına göz dikti şeklinde haberlerle gündeme geldiğini duymuştuk. Buna göre Reed Hastings, Netflix’in bir sonraki 100 milyon üyesinin Hindistan’dan geleceğini söylemiş, ülkede büyük bir potansiyel olduğunu vurgulamıştı.

Çünkü Hindistan düşük internet ücretleri ve 4G’nin büyüme hızı ile tanınıyor. Bütün bunlar; Wal-Mart ile Amazon’un Flipkart konusunda neden yarıştığını, daha doğrusu yarışıyor olduğu söylentilerini haklı çıkartıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum