Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Amazon Ücretsiz Dijital Müzik Servisi ile Spotify’a Rakip Olabilir

Müzik servisleri arasındaki rekabete önümüzdeki dönemde Amazon’un da dahi olabileceği iddia edildi.
Amazon Ücretsiz Dijital Müzik Servisi ile Spotify’a Rakip Olabilir

Son yıllarda müzik servislerinin günden güne hızla büyüdüğüne tanık oluyoruz. Başta Spotify, Apple Music gibi dev platformlar kullanıcılara ücretli ve ücretsiz üyelik seçenekleri ile beraber müzik dinleme deneyimi sunuyorlar. Hatta yayınlanan raporlar son yıllarda dijital müzik platformlarının gelirlerini artırırken sektörün de büyümesinde rol oynadığını ortaya koyuyor.

Son olarak dünyanın önde gelen e-ticaret ve bilişim şirketi Amazon’un da bu rekabete ortak olacağı iddia edildi. Şirket Amazon Prime hizmeti ile yayın sektöründe aktif olarak rol alıyor. Ancak önümüzdeki günlerde Amazon, çevrimiçi müzik platformu ile Spotify’a rakip olabilir. Üstelik bu servisin reklam destekli ve ücretsiz olacağı belirtildi.

Amazon Spotify’a Rakip Olabilir

Amazon Spotify'a Rakip Olabilir

Çevrimiçi müzik servisleri arasında Spotify’ın rakiplerine oranla açık ara olduğunu söyleyebiliriz. Ancak İsveçli müzik servisinin karşısına önümüzdeki günlerde dişli bir rakip daha çıkabilir. Gelen haberler Amazon’un ücretsiz müzik için lisans alma çalışmalarına başladığı yönünde. Şirketin ayrıca plak şirketlerine telif hakkı kapsamında teklifler gönderdiği belirtiliyor.

Amazon yetkilileri gündemde yer alan bu haberlerle ilgili yorum yapmaktan kaçınıyor. Şirket bugüne kadar Prime Music hizmeti ile oldukça kısıtlı bir alanda hareket ediyordu. Spotify reklam destekli ücretsiz abonelik seçeneği ile dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başarıyor. Şirket bu yıl itibariyle toplamda 200 milyon aktif kullanıcıya hizmet veriyor.

Şarkılar Alexa Üzerinden Dinlenecek

Şarkılar Alexa Üzerinden Dinlenecek

Amazon ise bu sektöre girerken halihazırda vermekte olduğu hizmetlerden yararlanmayı planlıyor. Şirketin kurulması muhtemel müzik servisinin sınırlı sayıda parçaya erişim hizmeti vereceği ve kullanıcıların akıllı hoparlör Alexa üzerinden bu şarkıları dinleme imkanı sunacağı tahmin ediliyor.

Kurulacak olan servisin ücretli hizmet Amazon Prime Music’ten daha büyük olması beklenmiyor. Teknoloji devinin bazı kaynaklara göre ücretli müzik servislerinin 20 milyondan fazla abonesi olduğu belirtiliyor. Ücretsiz servisin Spotify gibi güçlü bir rakip karşısında ne yapacağı ise merak konusu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum