Yatırım yapmaya başla!

Amazon İlki İskoçya’da, Üç Yeni Yenilenebilir Enerjisi Duyurdu

Amazon, bu yılın başlarında yapılan eleştirileri takiben karbon emisyonlarını azaltmaya kararlı olduğunu belirterek üç yeni yenilenebilir enerji projesi açıkladı.
Amazon İlki İskoçya’da, Üç Yeni Yenilenebilir Enerjisi Duyurdu

Amazon, karbon emisyonlarını en aza indirmeye kararlı olduğunu belirterek üç yeni yenilenebilir enerji projesi açıkladı. Teknoloji devi, tesislerin Amazon Web Services veri merkezlerine enerji sağlayacağını söyledi.

Maksimum 50 megawatt (MW) kapasiteye sahip bir rüzgar santralinin İskoçya’nın Kintyre Yarımadası’nda yer alacağı ve her yıl 168.000 megawatt saat (MWh) enerji üretmesinin beklendiği aktarıldı.

Amazon, tesisin 46 bin İngiltere evine eşdeğer güç sağlayabileceğini ve İngiltere’nin en büyük kurumsal rüzgar enerjisi satın alma sözleşmesi olacağını kaydetti.

Amazon İskoçya Rüzgar Santrali Buna ek olarak Kuzey Carolina ve Virginia’daki iki güneş enerjisi projesinin toplam 215 megawatt kapasiteye ulaşacağı ve Amazon’un bu tesislerin yılda 500,997 MWh üretmelerini beklediği belirtildi. Perşembe günü ilan edilen projelerin 2021’de enerji üretmeye başlamasının planlandığı, onların şirkete ait olmadığı ancak çıktılarını satın alma taahhüdünün projelerin inşa edilmesini sağladığı bilgileri de verildi.

Amazon’un Sürdürülebilirlik Direktörü Kara Hurst de konuyla ilgili firmanın karbon salınımlarını minimize etmeye kararlı olduğunu ve 2024 yılına kadar şirket genelinde %80 yenilenebilir enerji kullanımına ulaşmak istediğini söyledi.

Amazon Yenilenebilir Enerji Ulaşma KararlıAmazon, Haziran ayında 88 yatırımcının “çevresel bilgileri bildirmediği için” hedef aldığı 700’den fazla şirket arasında yer almıştı. Yatırımcıların amacı, Amazon gibi işletmeleri CDP üzerinden bilgi ifşa etmeye zorlamaktı ki CDP, şirketlerin çevresel performans verilerini açıklamasını sağlayan kar amacı gütmeyen bir platformdu.

Bundan birkaç ay önce de binlerce Amazon çalışanı, CEO Jeff Bezos’a ve şirketin yönetim kuruluna iklim değişikliği konusunda harekete geçmeleri için yalvarıyorlardı. Eleştirilerin üzerine
Amazon Eylül ayında, 2040 yılına kadar imzalayanlardan “işletmelerinde net sıfır karbon” olmalarını isteyen The Climate Pledge adlı bir girişim kurmuştu.

Ayrıca “sürdürülebilirlik taahhütleri, girişimleri ve performansı” olarak tanımladığı şeyleri rapor etmek için kullandığı “şeffaflık web sitesi” olarak adlandırdığı bir şey başlatmıştı. Ağustos ayında da ABD ve İrlanda’da iki yenilenebilir enerji projesine yatırım yapacağını açıklamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum