Yatırım yapmaya başla!

Dünya Devi Amazon’dan Türkiye’ye İlk Adım!

Dünyanın en büyük dijital ticaret şirketi olan Amazon.com, Türkiye pazarına giriş yapmak için ilk resmi adımını atıyor! İşte Amazon’un kritik Türkiye pazarı hamlesi;
Dünya Devi Amazon’dan Türkiye’ye İlk Adım!

Başlangıçta kitap satarak elektronik ticaret işine başlayan Amazon, artık dünyanın dört bir yanına birçok türde mal satımı gerçekleştiriyor. A’dan Z’ye hemen hemen her şeyi bulabileceğiniz Amazon Alexa, IMDb ve Twitch.tv gibi büyük web sitelerini de bünyesinde barındırıyor.

ABD merkezli dünyanın en büyük perakendecisi olan ve temelleri 1994 yılının Temmuz’unda atılan Amazon.com, e-ticaretin öncü firması olarak sektörün en güçlü ismi haline gelmeyi başardı. Bu dev ismin yıllardır Türkiye pazarına giriş yapması bekleniyordu. Nihayet perakende devinden beklenen ilk resmi adım geldi ve Amazon, Türkiye’ye giriş yapmış oldu!

Amazon Yetkilileri Türkiye’de Çalışmalara Başladı!

Amazon Yetkilileri Türkiye’de Çalışmalara Başladı!Aslında Amazon, geçtiğimiz yıl Türkiye’den almış olduğu on binlerce sipariş sonrasında, ülkemize, Almanya üzerinden hizmet vererek, birçok ürünün ücretsiz kargo seçeneği ile satışa sunulacağının müjdesini vermişti.

Para Dergisi’nin haberine göre Amazon bu durumu bir adım daha ileriye taşıyarak, Türkiye pazarında faaliyet gösterebilmek adına çalışmalara başladı. Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri adıyla kurulacak olan şirketin kurulduğu ve kadrolaşma çalışmalarına başlandığı iddia ediliyor.

Amazon Turkey Şirketinin Merkezi İstanbul Olacak!

Amazon Turkey Şirketinin Merkezi İstanbul Olacak!Amazon’un resmi olarak Türkiye pazarına adım atmasına sağlayacak olan bu şirketin merkezi olarak ise İstanbul, Beşiktaş semtinin seçildiği belirtiliyor. Şirketin Avrupa’ya bağlı olarak hizmet vereceği ve hakim ortağının da Lüksemburg merkezli Amazon Europe Core Sari. olduğu ifade ediliyor.

Vergi Sınırının 30 Euro’ya Düşürülmesi Etkili Oldu!

Vergi Sınırının 30 Euro’ya Düşürülmesi Etkili Oldu!Geçtiğimiz günlerde Amazon’un ülkemizde faaliyet gösteren en büyük alışveriş sitelerinden birini satın alacağı dedikoduları dolaşmaya başlamıştı. Fakat Amazon, sıfırdan bir kadro oluşturmayı tercih etmiş gibi görünüyor.

Perakende devini ülkemize çeken en büyük faktörler arasında ise Türkiye’den gelen ve her geçen gün artış gösteren siparişlerin yanı sıra 30 Euro’ya kadar düşürülen vergi sınırının da olduğu belirtiliyor. Peki, Amazon’un Türkiye pazarı için atmış olduğu bu resmi adımla ilgili sizlerin düşünceleri nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum