Yatırım yapmaya başla!

Amazon Ödeme Teknolojilerine, Apple Artırılmış Gerçeklik Alanına Yatırım Yaptı

Haftanın en önemli anlaşmaları farklı alanlarda, dikkat çekici yatırımlar yapan Apple ile Amazon’dan geldi. Detaylar şöyle;
Amazon Ödeme Teknolojilerine, Apple Artırılmış Gerçeklik Alanına Yatırım Yaptı

Geride bırakmak üzere olduğumuz haftanın en önemli risk sermayesi anlaşmaları, teknoloji devleri Apple ile Amazon’dan geldi. Bir tanesi 1 trilyon barajını aşan ilk şirket olarak tarihe geçen, diğeri de söz konusu barajı aşma yolunda hızla ilerleyen teknoloji firmaları, arka arkaya yatırım haberleriyle başlıkları süsledi.

Amazon Hindistan’daki Amazon Pay işini genişletmek için Tapzo’yu satı alırken, Apple da artırılmış gerçeklik cihazları için lensle üreten Akonia Holographics’i satın aldı. Bunların yanında Outset Medical’in yeni nesil diyaliz makineleri geliştirmek için 132 milyon dolarlık fon toplaması dikkat çekti.

Pek çok ABD’li şirket gibi potansiyeli yüksek Hindistan Pazarını fazlasıyla önemseyen Amazon, buradaki işini genişletmek için Tapzo’yu satın aldı.

Amazon Tapzo'yu Satın Aldı Economic Times’ın haberinde Amazon Pay’in ödeme servislerini ve işini genişletmek için Hindistanlı Tapzo’yu satın aldığı yazıldı. Bir kısmı hisse bir kısmı da nakit olarak yapılan anlaşmanın 40 ila 45 milyar dolar değerinde olduğu söylendi. Verilen bilgiler arasında Tapzo’nun ortak kurucuları Ankur Singla ile Vishal Pal Chaudhary’in Amazon Pay’in Hindistan’daki ekibine katılacağı ve platformun geliştirilmesine yardımcı olacakları belirtildi.

İlave olarak; Tapzo’nun 2010 yılında kurulduğu ve Amazon, Flipkart, Ola, Uber gibi 35.2ten fazla uygulamaya erişim sağladığı aktarıldı.

 Apple Akonia Holographics’i Satın Aldı Ayda 40 ila 50 milyon dolara ulaşan 15 bin işlemin yapıldığı Tapzo’nun yatırımcıları arasında; Sequoia Capital, American Express Ventures, RB Investments ve Ru-Net’in yer aldığı da dile getirildi. Öte yandan; haftaya damgasını vuran bir diğer anlaşma ise Apple’ın Akonia Holographics’i satın alması oldu.

Trilyon dolarlık şirketin artırılmış gerçeklik gözlükleri için lens üreten şirketi alması dikkat çekerken, anlaşmanın rakamı hakkında bilgi verilmedi.

 Apple Artırılmış Gerçeklik Şirketi Akonia Holographics’i Satın Aldı Satın alma Apple tarafından doğrulansa da şirketin Akonia Holographics anlaşmasıyla ilgili planlarına dair bilgi vermediği görüldü.

Ancak kaynaklarda bu adımın, Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştirdiği yönündeki söylentileri desteklediği öne sürüldü. Keza Apple, geçen yılın Kasım ayında da karma gerçeklik gözlüğü geliştiren Vrvana’yı satın almıştı. İlaveten, 2015’te de AR yazılımı girişimi Metaio’yu bünyesine katmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum