Yatırım yapmaya başla!

Amazon Seattle Çalışanları için Sağlık Klinikleri Açmayı Planlıyor!

Teknoloji devi Amazon, Seattle çalışanları için sağlık klinikleri açmayı düşünüyor. Detaylar haberimizde;
Amazon Seattle Çalışanları için Sağlık Klinikleri Açmayı Planlıyor!

Teknoloji devi Amazon’un Seattle çalışanları için sağlık klinikleri açmayı düşündüğü iddia edildi. Çalışanlarına dünyanın en iyi sağlık hizmeti deneyimini yaşatacak olan Apple’ın ardından gelen bu duyuru dikkat çekerken, konuyla ilgili yakın kaynaklardan alınan bilgiler şirketin bu yolda hızla ilerlediğini gösterdi.

Daha doğrusu, Amazon’un şu anda küçük bir pilotla başlasa da gelecek yılın başlarında çabayı artırmayı planladığı belirtildi. Bu noktada temel bakımın, Amazon, Berkshire Hathaway ve JP Morgan Chase’in ortak girişiminin CEO’su Atul Gawande’nin odak noktası olduğu söylendi.

Amazon’un sağlık hizmetlerinin maliyetlerini düşürme konusundaki planını, şirketin Seattle’daki genel merkezinde deneneceği kaydedildi.

Amazon Seattle Çalışanları için Sağlık Klinikleri Açacak Konuyla alakalı kaynaklardan alınan bilgilere dayandırılan habere göre Amazon’un Seattle’da temel bakım klinikleri açmak üzere görüşmeler yaptığı iddia edildi. Plan dahilinde önce küçük bir grup doktorun işe alınacağı ve doktorların seçilmiş çalışan gruplarına hizmet verecekleri söylendi. Pilot programın sonrasında 2019 yılının başlarında ise planın daha fazla işçiye ulaşmak olacağı ifade edildi.

Ve ABD’li şirketler arasında sağlık giderlerini azaltmanın yollarını aramada öncü bir rol üstlenen Amazon’un çalışanlarını hastaneden uzak tutmak istemesi pek şaşırtmadı.

Amazon Pilot Program Teknoloji devinin çalışanlarına diyet, egzersiz ve sağlıklı yaşam konularında rehberlik ederek, onları hastaneden uzak tutmak istediğinin üzeri çizildi. Öte yandan bu hareketin, çalışanlarına sağlık hizmeti vermek için çalışmaları başlatan Apple’ın hamlesinin ardından gelmesi dikkat çekti. Çünkü Apple, AC Wellness Network için halihazırda 40’tan fazla kişiyi işe almıştı.

Amazon da daha önce One Medical’deki operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı olan Christine Henningsgaard’ı bünyesine katarak işe başlamıştı.

Amazon'un Kendi Sağlık Hizmetini Başlatmaya Hazırlanıyor Ocak ayında da Amazon, Iora Health’ten Martin Levine’i işe almıştı. Keza teknoloji devinin, Berkshire Hathaway ve JP Morgan Chase ile birlikte ortak sağlık girişim başlatacağı da biliniyordu. Hatta daha birkaç hafta önce Buffett, Bezos ve Dimon üçlüsünün yeni sağlık şirketlerinin CEO’luk görevine Atul Gawande atanmıştı. Jeff Bezos da konuyla ilgili Atul Gawande’nin CEO’luğundan memnuniyetini onunla ilgili doğru bir karar verdiklerini söyleyerek dile getirmişti.

Tüm bunların yanında Amazon’un online eczacılık girişimi PillPack’i satın aldığını duyurması da sektörde büyük yankı uyandırmıştı. Öyle ki Amazon’un bu alandaki yatırımlarına devam etmesi, eczacılık şirketlerinin ve ilaç toptancılarının hisselerinde düşüşe yol açmış, teknoloji devinin tek bir hamleyle piyasalarda nasıl etkili olabileceği açıkça görülmüştü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum