Yatırım yapmaya başla!

Amazon Satıcıları Para Transferi Hizmetinin Durdurulmasıyla ABD-Çin Savaşının Ağlarına Takıldı

Amazon satıcıları, para transfer hizmetinin ABD operasyonlarını durdurmasıyla ABD-Çin savaşının ağlarına takıldı. Detaylar aşağıda;
Amazon Satıcıları Para Transferi Hizmetinin Durdurulmasıyla ABD-Çin Savaşının Ağlarına Takıldı

Birçok büyük Amazon satıcısı bu hafta uluslararası para transferleri için güvendikleri bir şirketten bildirim aldı. Londra merkezli WorldFirst’in mesajı endişe vericiydi çünkü ABD’deki işletmesini derhal kapatacağını açıklamıştı.

E-mailde; “ABD merkezli bir WorldFirst müşterisi olarak sizi etkileyen bazı haberleri paylaşmak için yazıyoruz” ifadeleri kullanılmış, WorldFirst hissedarlarının ABD operasyonlarına son verme kararı aldığını duyurmuştu. Bu nedenle de artık ürünlerini ve hizmetlerini onlara sunamayacaklarını iletmişti. WorldFirst alınan ani karar için başka bir açıklama yapmamış ancak ismini vermeyen bir Amazon satıcısı, verdiği demeçte bunun şok edici olduğunu söylemişti.

Şirket ABD’deki işinin Omega olarak yeniden markalaştırıldığını ve bunun WorldFirst’ten bağımız faaliyet göstereceğini, yeni işlemlerin Çarşamba’dan sonra yapılmaya başlanacağını aktarmıştı.

WorldFirst ABD Operasyonlarını Durdurdu İşte bu noktada, kaynaklardan edinilen bilgiler dikkat çekti çünkü CNBC ile konuşan satıcılar ve rakipler, kapatmanın girişimin çatı şirketinin Çinli finansal teknoloji devi Ant Financial’ın eli kulağında olan devralınmasıyla alakalı olduğunu öne sürdü. Bir Alibaba iştiraki ve Alipay’in çatısı olan Ant Financial’ın Londra merkezli WorldFirst’i 700 milyon dolar civarında bir paraya satın almak için Aralık sonundan bu yana görüşmelerde bulunduğu iddia edildi.

Sonuçta, Alibaba iştiraki Ant Financial, Trump’ın muhalefeti yüzünden ABD pazarında istediği başarıyı yakalayamamıştı.

Ant Financial ABD Pazarına Giremedi Örneğin; geçen yıl ABD yetkilileri Alibaba’nın MoneyGram’ı 1.2 milyar dolar karşılığında satın alma girişimi engellemiş, ABD Temsilciler Meclisi üyeleri bu satın almanın kötü niyetli kişilere fırsat vereceğini ve ülkenin güvenliğini riske edeceğini dile getirmişti. Financial Times da dünkü haberinde WorldFirst’in ABD’deki işlerini satın almanın Amerikan düzenleyicileri tarafından raydan çıkarılmasını önlemek için aniden kapattığını yazmıştı.

WorldFirst’in ABD’deki operasyonları, Austin, Texas merkezliydi ayrıca şirketin San Francisco’da da çalışanları bulunuyordu.

WorldFirst’in Durdurulması Amazon Satıcıları Ne Dedi Financial Times’a konuşan birisi hareketin ABD personeli arasında ağır iş kayıpları ile sonuçlanacağını söylemişti. Nihayetinde yaşananlar, Çinli firmaların fikri mülkiyet hırsızlığı ile ticaret dengesizliğine odaklanan ABD-Çin anlaşmazlığından kaynaklanan son hasar örneği olarak yorumlandı. Keza iki hükümet, şu anda son tarihi giderek yaklaşan bir ateşkes süreci içerisindeydi. Bu arada Trump yönetimi, Çinli firmaların ABD hisselerini satın almaları gibi büyük anlaşmaları engelliyordu.

WorlFirst ise Amazon satıcılarının dünya çapındaki işlemleri yürütmek için kullandıkları temel hizmetlerden biriydi. Böylelikle tüccarlar tek bir platformda birçok farklı para biriminde ödeme alabiliyorlardı. Bir Amazon satıcı grubu da Cuma günü üyelere e-posta göndererek WorldFirst müşterilerinin rakip servis Payoneer’e geçme önerisinde bulundu. WorldFirst bildiriminde ayrıca ABD ve Kanada dışında müşterilere verilen hizmetin bu değişiklikten etkilenmeyeceğini de vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum