Yatırım yapmaya başla!

Amazon Kendisini Nükleer Güce Benzeten “Ring”i Satın Aldı!

Amazon, akıllı kapı zili üreticisi Ring'i satın aldı. İşte 1 milyar doların üzerinde gerçekleştiği söylenen satın alma ve haberin detayları;
Amazon Kendisini Nükleer Güce Benzeten “Ring”i Satın Aldı!

Akıllı kapı zili üreticisi Ring, tahmini 1 milyar dolar karşılığında Amazon’un bünyesine katıldı. Geçen haftadan bu yana konuşulan haberin doğru olduğu her iki şirket tarafından da onaylandı.

Kısa süre önce Berkshire Hathaway ve JPMorgan Chase ile birlikte sağlık şirketi kuracağını açıklayan Amazon, bu haberle büyümeye devam edeceğini gösterdi. Diğer bir ifadeyle; Microsoft’un piyasa değerini ilk kez geçen Amazon, bununla yetinmeyip devler listesinde daha üst sıralara çıkacağa benziyor diyebiliriz.

Amazon’un 2012 yılında kurulan Kaliforniya merkezli akıllı ev aletleri üreticisi Ring’i satın aldığı doğrulandı.

Amazon Akıllı Ev Teknolojileri Şirketi Ring'i Satın Aldı Ring firmasından yapılan açıklamaya göre; bu satın alma akıllı ev teknolojileri üreticisi şirketin küresel çapta büyümesi için atılması gereken bir adımdı. Ring’den Yassi Shahmiri’nin yaptığı açıklamaya göre şirket Amazon gibi yaratıcı ve müşteri odaklı bir şirketle iş yaptığı için gayet memnun.

Öyle ki kısa süre önce kurulmasına rağmen yükselişiyle dikkat çeken Ring, Amazon ekibinin bir parçası olmayı sabırsızlıkla bekliyormuş.

Amazon Ring Anlaşması DoğrulandıÖte yandan; daha önce çıkan haberlere göre Amazon’un Ring’i, Zappos ve Twitch gibi bağımsız bir şirket olarak tutması bekleniyor. İlaveten; taraflardan satın almanın net tutarı söylenmese de Reuters anlaşmanın 1 milyar doların üzerinde yapıldığını öne sürüyor.

Ve şayet fiyat 1 milyar doların üzerindeyse, Ring Amazon tarihindeki en büyük satın almalardan biri olmuş demektir.

Amazon Ring'i Tahmini 1 Milyar Dolar Satın Aldı Neticede; fiyat konusunda henüz bir netlik olmasa da anlaşma her iki tarafı da memnun etmiş. Nitekim Amazon da Ring de birbirini öve öve bitiremiyor. Ama işin en önemli tarafı; Amazon’un ev güvenliği konusundaki girişimleri ve şirketin bu alandaki ilerleyişine hızla devam etmesi.

Dünyanın ilk 2 trilyonluk şirketi olmaya aday Amazon, daha önce de Kwikset ve Yale gibi kilit üreticileriyle ortaklık yapmıştı.

Amazon Ev Teknolojileri Alanında Büyüyorİlaveten; akıllı kamera üreticisi Blink’i satın aldığını da biliyoruz. Akıllı ev teknolojileri konusunda adından sıklıkla söz ettiren Ring de Amazon’un son hamlesi oldu.

Ve son olarak 760 milyon dolarlık değere ulaşan Ring’in CEO’su Jamie Simioff, bu hamleden fazlasıyla mutlu. Çünkü kendisi daha önce yapmış olduğu bir açıklamada Amazon’u ve Alexa Fund’u nükleer güce benzeterek, ona karşı dikkatli olunmadığı takdirde herkesi yok edebileceğini söylemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum