Yatırım yapmaya başla!

Amazon ile Emlak Devi Realogy Yeni Ortaklıklarını Duyurdu!

Amazon ile Realogy, duyurdukları yeni ortaklıkla dikkat çekti. İşte detaylar;
Amazon ile Emlak Devi Realogy Yeni Ortaklıklarını Duyurdu!

Realogy’nin hisseleri Salı günü açılış öncesi yapılan işlemlerde yüzde 25’in üzerinde, sonrasında da yüzde 19’un üzerinde yükseliş kaydetti. Realogy’nin yükselişini sağlayan şey ise duyurduğu Amazon ortaklığı oldu.

Ülkedeki en büyük emlak komisyonculuğu şirketi Realogy ile dünyanın en büyük online perakendecisi, her iki şirketin de satışlarını artırmak için stratejik bir ortaklıkta buluştu. Realogy ve Amazon’un şimdi TurnKey’i sunacağı, programın potansiyel ev sahiplerini Amazon portalı üzerinden alarak onları bir Realogy ağına bağlayacağı aktarıldı.

Müşterilerin bir ev satın aldıklarında, hediye olarak Amazon Home Services ve 5 bin dolar değere varan ürünler elde edecekleri belirtildi.

Amazon Home Services Realogy Ortaklığı Coldwell Banker, Century 21, Sotheby’s International Realty, Corcoran, ERA and Better Homes ve Gardens Real Estate gibi markaları sahibi olan Realogy’nin, her ikisi de yüksek teknolojiye sahip çevrimiçi platformlara çok güvenen Compass ve Redfin gibi firmaların sıkı rekabetiyle karşılaştığı, dolayısıyla Amazon’la ortaklık yapmanın gayrimenkul devine diğerlerinden farklı bir platform sunacağı vurgulandı.

Realogy CEO’su Ryan Schneider, Amazon açıklamasında sektördeki pazar lideri olduklarının üzerini çizerek daima önce kalmak için yenilikler yapmak zorunda olduklarını dile getirdi.

Realogy CEO'su Ryan Schneider Açıklama Amazon Home Services Direktörü Pat Bigatel de; “Müşteriler taşınırken bunalabilir ve ev sahiplerine yeni bir eve yerleşmenin basitleştirilmiş bir yolunu sunmak için Realogy ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. TurnKey’in Seattle, San Francisco, Los Angeles, Atlanta, Dallas, Şikago ve Washington dahil 15 büyük metropol konut piyasasında başlayacağı bilgisi de verilirken Schneider daha fazla pazarlara açılmayı umduğunu ekledi.

Şirketler amacın ev alıcıları için tipik olarak stresli ve zaman alıcı bir süreci kolaylaştırmak olduğunu savunurken platformun aynı zamanda satışları artırması bekleniyor. Öte yandan ortaklığın yıllarca süren spekülasyonların ardından gelmesi de dikkat çekti.

Ortaklığa ilişkin açıklama yapan Amazon sözcüsü, Amazon’un gayrimenkul alanına girmediğini bunu Realogy’ye bıraktıklarını söyledi. “Müşterilerin akıllı ev ürünleri ve ev hizmetlerinin sağladığı tüm avantajlardan yararlanmasına yardımcı olmak için Realogy dahil endüstri liderleriyle çalışıyoruz.” diyen sözcü, Amazon’un en satın alma işleminde yer almayacağına vurgu yaptı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum