Yatırım yapmaya başla!

Canlı Maç Olayına da Giren Amazon, Premier Lig’in Yayın Haklarını Aldı!

Amazon Prime’ın Premier Lig’in yayın haklarını satın alması, sektörde büyük yankı uyandırdı. Ayrıntılar şöyle…
Canlı Maç Olayına da Giren Amazon, Premier Lig’in Yayın Haklarını Aldı!

Jeff Bezos’un Amazon’unun pek çok farklı alanda iş yaptığını ve hemen hepsinde iddialı olduğunu biliyoruz. Keza duyurulan yeni haber de bu görüşü destekleyerek Amazon’un online platformunun büyük başarısını gözler önüne serdi.

İngiliz futbolunun ene üst seviyedeki ligi olan Premier Lig’in yayın hakları, Amazon Prime tarafından satın alındı. Her iki tarafın da memnuniyetle aktardığı bu anlaşmaya göre Amazon Prime’ın “f paketi” olarak adlandırılan paket satın aldığı aktarıldı.

Ayrıca anlaşmanın 2019 – 2020 sezonundan itibaren geçerli olacağı ve 2021 – 2022 sezonunun bitimine kadar süreceği belirtildi.

Amazon, Premier Lig’in Yayın Haklarını Aldı!Amazon Prime kullanıcılarının her sezonda 20 maçı canlı olarak izleyebilecekleri bilgileri verilirken, BT’nin her sezon 52, Sky Sport’un ise 120 maçı canlı yayınlama haklarına sahip oldukları söylendi. Kaldı ki iki dev, yayın haklarının büyük bölümünü Şubat ayında almışlardı. Sonuçta; Amazon’un ilk kez aldığı bu haklar, platformun daha büyük bir izleyici kitlesine kavuşmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Diğer taraftan; aylar önce ortaya atılan söylentiler düşünüldüğünde Amazon’un Facebook’a karşı galip geldiği sonucuna da varılıyor.

Amazon Prime Premier Lig için Facebook'la Karşı Karşıya Geldi Nitekim Facebook ile Amazon’un Premier Lig maçları için karşı karşıya geldiklerini uzun süre önce duymuştuk. Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından takip edilen İngiltere Premier Lig maçları için her iki şirketin de girişimde bulundukları, Manchester United Başkan Yardımcısı Ed Woodward tarafından da doğrulanmıştı.

Bunun yanında; Facebook ile Amazon’un canlı maç yayınlarının yeni adresi olacağı yönündeki iddialarda da benzeri tahminler yapılmıştı.

İngiltere Premier Lig Maçları Amazon'da YayınlanacakÖyle ki GBH Insights’ta teknoloji araştırmalarının başkanı olan Daniel Ives, iki şirketin ileride sektörü domine edeceği yönündeki yorumlarıyla epey dikkat çekmişti. Bu noktada; hamle Facebook’tan gelmese de Amazon’un Premier Lig maç haklarını alması Ives’in öngörülerinde haklı çıkabileceğini gösterdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Premier Lig başkanı Richard Scudamore ise “Amazon, Premier Lig için heyecan verici yeni bir ortak” dedi. Ayrıca teknoloji devinin, bu haklara yatırım yapmayı seçtiği için çok memnun olduklarını dile getirdi.

Prime Video’nun Avrupa yöneticilerinden Jay Marine de: “Prime’a daha fazla değer katmanın yollarını her zaman arıyoruz ve ilk kez Premier Lig maçlarını Prime üyelerine ekstra ücret olmaksızın sunmaktan mutluluk duyuyoruz” ifadesini kullandı. Neticede; satın almanın maddi yönüyle ilgili herhangi bir bilgi verilmese de anlaşmadan her iki tarafın da memnun oldukları anlaşıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum