Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Amazon’dan Covid-19’un Vurduğu Moda Sektörüne Yönelik Girişime 500 Bin $ Bağış

Covid-19 krizinde iyi performans gösteren Amazon, pandemiden etkilenen moda sektörüne yardım etmek için yeni ortaklığını duyurdu.
Amazon’dan Covid-19’un Vurduğu Moda Sektörüne Yönelik Girişime 500 Bin $ Bağış
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Koronavirüsün en sert vurduğu sektörlerden bir tanesi de perakendeyken, kilitlemeler ve salgın kaynaklı diğer nedenler insanların modayı arka plana atmalarına yol açtı.

Dün açıklanan ve %16,4 ile rekor düşüş kaydeden ABD perakende satışları verisi de düşüşün en büyük etkeninin giyim ve aksesuarlar olduğunu göstermişti. Durum kısaca bu şekildeyken Amazon’dan moda sektöründeki desteklemek için 500 bin dolarlık bağış ile birlikte Vogue Magazine ve CFDA ile ortaklık açıklaması geldi.

Amazon Twitter hesabından küçük ve orta ölçekli moda işletmelerini ülke genelindeki müşterilere bağlayan dijital bir mağaza konusunda Vogue Magazine ve CFDA ile anlaştığını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Endüstri koronavirüs pandemisi nedeniyle dünyanın diğer bölgelerindeki gibi mücadele ederken Vogue, Amazon ve Council of Fashion Designers of America (450’den fazla moda ve aksesuar tasarımcısı içeren New York City ticaret grubu) yeni bir dijital mağaza açtı. Common Threads: Vogue x Amazon Fashion isimli yeni vitrin, Amazon’un 500 bin dolarlık bağışıyla desteklendiği ve COVID-19’dan etkilenen moda topluluğuna fon sağlamak için kurulduğu bildirildi.

Yeni çevrimiçi mağazanın, tasarımcılara ve moda işletmelerine Amazon’un müşterilerine ulaşmak ve pandemi sırasında gelir elde etmek için bir yol sunduğu aktarıldı.

Vogue’un genel yayın yönetmeni Anna Wintour; “Çok sert darbe alan endüstrimiz için basit bir tane çözüm olmasa da bunun doğru yönde atılmış önemli bir adım olduğuna inanıyorum” dedi.

Öte yandan bu Amazon ve Vogu arasındaki ilk ortaklık da değildi. 2018’de Amazon’un Echo Look’u cihazın eşlik eden uygulamasında moda önerileri sunmak için Vogue ve GQ dergileriyle ortaklık kurmuştu. Sonuçta Amazon’un Covid-19’a yanıtları arasında gelen adım sayesinde küçük ve orta ölçekli işletmeler Amazon’un müşteri tabanına ulaşmış olacak.

Bununla birlikte fikir, Nisan’da Vogue ve CFDA tarafından başlatılan A Common Thread isimli girişimden doğdu. Vogue ve CFDA, pandeminin moda sektöründeki etkilerine atıfta bulunarak  moda topluluğunun mücadelelerini ve umutlarını anlatan bir bağış toplama girişimi başlatmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın