Yatırım yapmaya başla!

Amazon Stadia Rakibi Bulut Servisi Luna’nın İlk Testlerini Başlatıyor

Amazon’un geçtiğimiz günlerde duyurduğu bulut oyun platformu Luna erken erişime açıldı.
Amazon Stadia Rakibi Bulut Servisi Luna’nın İlk Testlerini Başlatıyor

Oyun teknolojisi yapılan yatırımlar ile sürekli gelişiyor. Geçmiş yıllardan bu yana oyun sektörü PC ve konsol ürünleri üzerinde şekilleniyor. Kısa zaman önce PlayStation 5 ve Xbox Series X tanıtıldı ve Kasım ayı içerisinde yeni nesil konsollar oyuncular ile buluşacak. Konsol ürünleri ve satın alınacak oyunlar kullanıcılara yüksek maliyetler yaratıyor. Son yıllarda bulut teknolojisinin oyun hizmeti için geliştirildiğine tanık oluyoruz.

Geçtiğimiz yıl Google Stadia bu alanda tanıtılmış ve dikkatleri üzerine toplamıştı. Ayrıca Microsoft’un xCloud ve Nvidia GeForce Now servisleri de bulut tabanlı platformlar olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde teknoloji devi Amazon da bu pazara gireceğini resmi olarak duyurdu. Şirket bulut oyun servisi rekabetine Luna ile ortak olacak. Amazon’dan yeni bir açıklama yapıldı ve Luna’nın erken erişime açıldığı duyuruldu.

Luna Erken Erişime Açıldı

Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon’dan yapılan açıklamada Luna’nın erken erişime açıldığı ve sisteme sınırlı sayıda oyuncu kabul edileceği belirtildi. Servise gelen talebin ise beklenenden çok daha fazla olduğuna dikkat çekiliyor. Açıklamada, “Amazon Luna’ya davet isteyen herkese teşekkür ederiz. Yoğun ilgi bizi şaşkına çevirdi. Bugünden itibaren sürekli olarak erken erişim izni vereceğiz.” ifadelerine yer verildi.

Şirket açıklamasında daha yolun başında olduğunu belirterek, “Müşterilerin neyi sevdiğini, neyi sevmediklerini ve bizim neyi inşa etmemizi görmek istediklerini duymak istiyoruz. İyi bir şey yaparsak, bize söyleyin. Eksiğimiz varsa bunu da bilmek isteriz. Ne düşündüğünüzü duymak için sabırsızlanıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Erken erişim programına kabul edilen oyuncular aylık 6 dolar ile Luna + Game Channel’da bulunan 50’yi aşkın oyunu bulut altyapısı ile oynayabilecek. Davetiye almaya hak kazananlar ayrıca Ubisoft’un yeni oyunları Assassin’s Creed Valhalla ve Far Cry 6 gibi yapımları da deneyimleme imkanına sahip olacak.

Amazon erken erişime katılanların düzenli bir şekilde oyun oynamalarını istediğini belirterek, “Herkesin oynayabileceği bir şeyler olmasını sağlamak için harika oyunlar, kanallar ve özellikler eklemeye devam edeceğiz. Gelecekte paylaşacağımız daha çok şey olacak, bu yüzden bizi izlemeye devam edin ve eğlenin.” oyunculara seslendi.

Kullanıcılar bulut servisine PC, Mac, Mac, iPhone, iPad ve Fire TV üzerinden erişim sağlayabilecek. Bunun yanı sıra 49.99 dolar fiyat etiketine sahip Luna Controller’a sahip olmak gerekiyor. Ancak platofrma bağlanmak için bu cihaza sahip olma şartı bulunmuyor. Cihaz tarafından desteklenen herhangi bir kontrol cihazı da bu platformda kullanılabilecek. Luna Controller’da ise Amazon altyapısına sahip Alexa ses kontrol sistemi bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum