Yatırım yapmaya başla!

Amazon Lojistik Destekleriyle Artık Türk İşletmelerinin de Yanında Olacak

KOBİ'lerin hayatını kolaylaştırma yolunda faaliyet gösteren global e-ticaret devi Amazon Lojistik, bugünden itibaren Türk işletmelerine de hizmet verecek.
Amazon Lojistik Destekleriyle Artık Türk İşletmelerinin de Yanında Olacak

Depolama, paketleme ve kargolama gibi hizmetler sağlayarak KOBİ’leri bu zahmetten kurtaran e-ticaret lideri Amazon Lojistik, bugünden itibaren Türk işletmelerinin kullanımına sunuluyor. Şirket tarafından yapılan açıklamadan edinilen bilgiye göre amazon.com.tr‘de satış gerçekleştiren çok sayıda kayıtlı işletmeye hizmet verilecek.

Türk KOBİ’lerini geliştirerek ilerletmeyi amaçlayan Amazon, satıcının sorumlu olduğu ürünü muhafaza etme, paketleme ve kargolama gibi işlemleri üstlenerek KOBİ’lerin iş yükünü hafifletiyor.

Türk KOBİ'leri GeliştirilecekE-ticaret faaliyetlerini genişletmeye yönelen amazon.com.tr adresi, hem alıcı hem de satıcılara yönelik hızlı, güvenilir ve kolaylaştırılmış bir deneyim sunuyor. Sistemin çalışma şekli ise belli bir düzene göre ilerliyor. İlk etapta ürünler satıcı tarafından Amazon’a gönderiliyor ve belirli bir düzene göre sıralanıp listelenmenin ardından satışa hazır duruma getiriliyor.

Amazon siparişi KOBİ’nin adına alıyor ve bu süreçte gereken işlemleri sırasıyla yerine getiriyor. Böylelikle alıcı ve satışı için güvenilir ve zahmetsiz bir e-ticarete ortam sağlanmış oluyor. Amazon’un satıcı yerine üstlendiği işlemler yalnızca bunlarla da sınırlı kalmıyor. Şirket; ürün paketleme, kargo ile müşteriye yollama, satış sonrası hizmetler ve ürün iadesi gibi süreçlerle de ilgileniyor.

Ayrıca satıcılara envanterlerini ve toplam satışlarına ilişkin her türlü verileri takip etme kolaylığı da yine Amazon tarafından sunulan avantajlar arasında bulunuyor.

Amazon'un AvantajlarıSağlanan tüm bu kolaylıklarla birlikte hem zamandan hem de paradan tasarruf edilmiş oluyor. Ayrıca işletmeler bireysel nakliye giderleri üstlenmekten ve ürünleri ayrı ayrı paketleme işleminden kurtuluyor. Bu hizmetten faydalanan işletmeler aynı zamanda Amazon müşteri hizmetlerinden de faydalanma hakkına sahip oluyor.

Amazon müşterilerden aldığı geri dönüşleri işletme adına tek başına yönetiyor ve sağladığı zaman tasarrufu ile onlara bu alanda da kolaylık sağlıyor. Avantajları saymakla bitmeyen Amazon Lojistik, satılan ürünlere hızlı erişim olanağı da sunuyor.

Amazon müşterileri, çoğu ürün için ücretsiz teslimat ve İstanbul içi aynı gün teslimat gibi imkanları içeren her türlü nakliye işlemlerinden yararlanabiliyor.

Türk KOBİ'leri GeliştirilecekAmazon.com.tr’nin Ülke Müdürü Richard Marriott, söz konusu bu hizmetlerden küçük ya da büyük her ölçekteki işletmenin faydalanabileceğini bildirirken dijital ekonomide işletme büyüklüğünün herhangi bir önemi olmadığını söyledi. Ardından Amazon olarak her türlü işletmeye destek sağladıklarını açıkladı.

Marriott, Amazon müşterilerinin her geçen gün büyüyen geniş ürün yelpazesine kısa zaman içinde ulaşacağının müjdesini verdi. Söz konusu web sitesinin satıcısı olan Melda Ateş ise Imelda Cottons olarak Amazon Lojistik hizmetine işlerini hafifletmesinden dolayı teşekkürlerini sunarken, satışlarının büyük ölçüde artacak olmasından umutlu olduklarını belirtti.

Ateş’in açıklamalarının ardından konuşan başka bir satıcı Enis Sağlam, Incore mağazası olarak müşterilerden aynı gün ya da ertesi gün teslimat konusunda sık sık talep aldığını ve bunu karşılamakta güçlük çektiğini bildirdi. Bu yönde sağladığı kolaylıktan dolayı Amazon ekibine teşekkürlerini iletti.

Öte yandan dünyanın en ünlü e-ticaret platformlarından biri olup geçtiğimiz yıl Türkiye’ye gelen Amazon, kısa zaman önce Boğaziçi Üniversitesi ile iş birliği yaparak KOBİ’lerin Avrupa’ya ihracat gerçekleştirmesini sağlayacak bir eğitim programı başlatma kararı almıştı. Şirket faaliyetleri ve sağladığı desteklerle KOBİ’lerin yanında olmayı sürdürüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum