Yatırım yapmaya başla!

Amazon Trump’la Bağları Olan Lobici Jeff Miller’ı İşe Aldı

Amazon’un bulut hizmetleri şirketi, Başkan Donald Trump’ın kampanya sağlayıcılarından olan Jeff Miller’ı, kendi yararına lobi yapması için işe aldı. İşte detaylar;
Amazon Trump’la Bağları Olan Lobici Jeff Miller’ı İşe Aldı

Kısa süre önce yayınlanan bir açıklamaya göre Amazon’un bulut hizmetleri şirketi, Jeff Miller’ı, Donald Trump’a kendi yararına lobi yapması için işe aldı. Miller Strategies’in CEO’su olan Jeff Miller’ın siber güvenlik ve teknolojiyle ilgili konular üzerine lobi yapacağı söylendi.

Dosyalamanın, Senato lobi açıklama veritabanına Çarşamba günü gönderildiği ve dökümanın Miller’ın 5 Haziran’da Amazon’a lobi için etkin bir şekilde kaydedildiğini belirttiği aktarıldı. CNBC’nin haberinde yer alan bilgilere göre Miller, Trump’ın yeniden seçilme kampanyası için fon toplamaya yardımcı olan kişilerden biriydi.

Miller ikinci çeyrek boyunca, seçim kampanyası ve Cumhuriyetçi Ulusal Komitesi için para toplayan Trump Zafer Komitesi için 110 bin dolardan fazla bağış toplanmasına yardım etmişti.

Amazon Lobici Jeff Miller’ı İşe Alma İddiaları Öte yandan Donald Trump, Perşembe günü yaptığı bir açıklamada Amazon, Oracle, Microsoft ve IBM’in dahil olduğu 10 milyar dolarlık kazançlı Pentagon savunma sözleşmesi savaşına katılmayı ciddi bir şekilde düşündüğünü söyledi. Pentagon ve Amazon sözleşmesi hakkında büyük şikayetler aldığını dile getiren Trump, Microsoft, Oracle ve IBM gibi farklı şirketlerden de şikayetler duyduğunu aktardı.

Amazon Web Services’in Miller’a ne kadar ödediği dosyalamada belirtilmezken Duyarlı Politika Merkezi’ne göre diğer müşterilerinin ona 2019’da 110 bin dolara varan ödemeler yaptığı öğrenildi.

Amazon Lobici Jeff Miller’ı İşe AldıNitekim Miller’ın firmasının bu yılki geliri 1.68 milyon dolar olmuştu. Miller’in ofisi, Trump yönetiminden iki mezun da içeriyordu. Bir tanesi Trump’ın eski özel asistanı olan Ashley Gunn, diğeri de Başkan Yardımcısı Mike Pence’nin altında görev yapan Jonathan Hiler idi.

Miller ayrıca ABD Başkanı Trump’ın açılış komitesinin finans başkan yardımcısıydı. Azınlık Lideri Kevin McCarthy ile olan bağlarının yanında Miller, 2013’te daha sonra Trump’ın Enerji Bakanı olacak Teksas Valisi Rick Perry’nin siyasi yardımcılığını yapmıştı. Amazon için bu Brian Ballard’ın ardından Trump’la bağları olan ikinci bir lobici anlamına geldi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum