Yatırım yapmaya başla!

Amazon’un Kargo Hamlesinin Arkasında 21 Milyar Dolarlık Bir Neden Var!

Amazon’un önümüzdeki haftalarda Los Angeles’ta başlatmayı planladığı kargo hizmetinin arkasında, 21 milyar dolarlık nedenin olduğu anlaşıldı. Detaylar haberimizde;
Amazon’un Kargo Hamlesinin Arkasında 21 Milyar Dolarlık Bir Neden Var!

Son yılların en gözde şirketlerinden biri olan Amazon, yeni hamleleri ve yatırımlarıyla yükselişini devam ettiriyor. Geçtiğimiz haftalarda dünyanın ilk kasiyersiz süpermarketi Amazon Go’nun açılışını yapan dev şirket, sunduğu yenilikleriyle sürekli gündeme geliyor.

Son dönemde çalışanlarına takacağı elektronik bilekliklerin patentini alan Amazon, söz konusu teknolojiyle yankı uyandırmış, pek çok kişi tarafından eleştirilmişti. Şimdi de kısa süre içinde faaliyetine başlayacağı kargo hizmetiyle odak noktası haline geldi.

Kendi kargo şirketini kurmayı planlayan Amazon, bu duyurusuyla çok konuşuldu.

Amazon Kendi Kargo Hamlesini YapacakCuma günü The Wall Street Journal’da yer alan haberde; Shipping with Amazon adı verilen yeni kargo hizmetinin kısa süre sonra Los Angeles’ta başlatılacağı belirtildi.

Ve bu haberden kısa süre sonra FedEx ile UPS’nin hisselerinde düşüş yaşandığı görüldü.

 FedEx ile UPS’nin Hisseleri DüştüKaldı ki FedEx’in hisselerindeki % 4’lük UPS’nin hisselerindeki % 3.9’luk hisse düşüşü, Amazon’un bu yeniliğinin sektörde ciddi etkilerinin olacağını gösterdi.

Diğer taraftan; bu kargo hizmetinin ardında 21 milyar dolarlık bir neden olduğu anlaşıldı.

Amazon'un Kargo Hizmetinin Altında 21 Milyar Dolarlık Neden VarÇünkü Amazon’un açıkladığı verilere göre şirketin 2017’deki kargo ücreti 21.7 milyar dolara ulaşmış. Ve bu rakam 2016’da 16.2 milyar dolar, 2015’te de 11.5 milyar dolarmış.

Neticede; dünyanın ilk 2 trilyon dolarlık şirketi olabileceği söylenen Amazon, yapılan yorumları doğru çıkarmak istercesine büyümeye devam ediyor. Ve hiç şüphesiz ki bu yeni gelişme; FedEx ile UPS gibi şirketleri yeni rakipleriyle ilgili endişelendiriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum